Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Aliexpress - Másnál is késnek...

Aliexpress - Másnál is késnek az apróbb csomagok? Elég fura dolgot tapasztalatok ezzel kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Iszonyatosan lassú a történet az elmúlt egy hónapban.


A regisztrált, magyar postánál is nyomon követhető csomagok még csak-csak megérkeznek, de az apróságok abszolút nem.


Tudom, rengeteg a csomag, de Én nagyjából 10 apró csomagomnál egy elég fura dolgot vettem észre, leginkább a Cianiao, YanWen, SunYou típusú csomagoknál.


Rendeltem augusztus elején egy telefontokot, amire azt írta a nyomkövetésnél, hogy 08.18-án megérkezett a helyi postára és hamarosan kiszállítják. Nos, azóta konkrétan eltelt egy hónap (lassan már a 60 nap is lejár ez eladónak), és ma néztem, hogy 09.04-es dátummal ugyan azt írja ki, hogy megérkezett a helyi postára és majd kiszállítják... De mint írtam, ezt már 08.18-án is láttam és azóta nem történt semmi...


A többinél pedig nemes egyszerűséggel hetek óta abban a státuszban áll, hogy megérkezett 1 hónapja magyarországra, de azóta semmi...


A kérdés, hogy Ti is tapasztaljátok ezt? Tudom, hogy vissza adják a pénzt ha nem érkezik meg, de Én így még nem jártam, hogy ilyen sok csomag, ennyire el legyen akadva.



2019. szept. 19. 11:24
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, igazából nem is helyi posta, hanem ez a pontos státusz:


Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.

2019. szept. 19. 11:27
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább úgy hangzik, hogy még mindig az országos központban van, és a vámra jár. Kínából alapból megáll az akár 60 napos kézbesítési idő is, de a magyar elosztóban még 1 hónapot is simán állhat, mert annyian rendelnek és akkora mennyiségben érkezik be csomagküldemény, hogy nem bírják feldolgozni. Nekem tavaly is 1 hónapot várt Magyarországon, mire kihozták, és minden évben egyre többen és több dolgot rendelnek, miközben a vámon mindent egyesével tételesen végignéznek legalább átvilágítás szintjén, plusz nagyobb feltételezett értéknél még külön a neten is rákeresnek a termékre, hogy mennyibe kerülnek a netes piactereken. Ha csak 3 percet szán rá valaki, az 10 darab csomagnál fél óra egy munkanapból. És tízezrével jönnek be a csomagok.
2019. szept. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez idáig oké is, én is erre gondolok, hogy a rengeteg csomag miatt van ez így.


De vajon azt mi magyarázza, hogy 08.18-án is azt írta ki, amit 09.04-én? Ez valami "aktuális státusz frissítés" lenne, hogy maradjak nyugodtan, még mindig ott tart a csomag?! :D

2019. szept. 19. 11:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, értem. Eltelt 2 hét és ugyanaz a státus másodjára is. Szerintem is csak egy visszajelzés, hogy ne egyen az ideg, mert nem veszett el a csomagod, csak még mindig nem jutott túl az utolsó szakaszon.
2019. szept. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen! Bár igazából hozzáteszem azt is, hogy egy 09.02-es dátummal pedig azt írja, hogy akkor érkezett meg a szállítás Magyarországra... :D

Ami persze szintén nem igaz, hiszen már jóval 08.18 előtt beérkezett egyébként. De ezeket az augusztusi adatokat már nem is lehet megkeresni, ezek eltűntek.

2019. szept. 19. 11:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy kínai bizsunál jártam így, az értéke nem volt több 3000 Ft -nál, de a VÁM -on ragadt míg közben rendelt más csomag rég megérkezett.

Kaptam jegyzőkönyvet is végül, hogy felbontották értékbecslés céljából, mert olyan jó minőségű volt ránézésre. :-D

Jó, fél évig nagyjából úgy nézet ki mint ha valódi arany lenne, színre, megközelítőleg súlyra is. :-D

2019. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

08.18 lekerült a gépről.

09.04 beérkező csomag regisztrálásra került.

Viszont ezután 2 héten belül már megszokott érkezni.

2019. szept. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Közben ma megérkezett délután :)

Kíváncsi leszek a többire

2019. szept. 19. 20:09
 9/9 anonim válasza:
Mostanában nekem is nagyon késnek a cuccaim. :/ volt ami 1,5-2 hónap csúszással jött meg.
2019. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!