Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Újra telepítettem a win 10...

Újra telepítettem a win 10 home op rendszeremet, de a frissítéseket nem akarom rátenni. Mi történhet legrosszabb esetben a géppel?

Figyelt kérdés
A problémám, az, hogy többször adtak már ki olyan frissítést amivel gondok voltak, most legutóbb is a KB4515384-es frissítés ami gallyra vágja a hardwereket. Mit tanácsoltok, ez ügyben? Kihagyjam a frissítést vagy inkább ne?
2019. szept. 19. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Kihagyni nem tudod, mert előbb-utóbb úgyis ráerőszakolja magát a gépedre. Ha nagyon erőlködsz, el tudod halasztani kb. egy évig, aztán rámászik, ha tetszik, ha nem.
2019. szept. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Találtam egy beállítást, ahol lehet tiltani a frissítést. Ott tudnám beállítani. Csak kérdés megéri-e vagy sem.

Windows Update szolgáltatás végleges letiltása:


1. A Futtatás ablakba (Windows zászló + R billentyűkombináció) írd a következőt: services.msc

2. A szolgáltatások táblázatban szűrd az első oszlop (Név) alapján és keresd a Windows Update tételt

3. Jobb kattints a tételen, és válaszd a Tulajdonságokat

4. Az ablakban először kattints a Leállítás gombra (középen alul)

5. A Leállítás gomb felett az Indítás típusa legördülő listából válaszd a Letiltva lehetőséget

6. Az OK gombbal zárd be az ablakot és indítsd újra a laptopot

2019. szept. 19. 20:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem így kell, mert vissza fogja kapcsolni a letiltott szolgáltatást és frissíteni fog.

Sok lehetőség van a frissítéseket letiltani:

[link]

2019. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2

Igen, ez jó megoldás volna, ha működne, de a Windows egy idő után figyelmen kívül fogja hagyni.


Ami a frissítéseket illeti, a hasznosságuk a felhasználói szokásoktól és az egyéb szoftverektől és beállításoktól függ. Egy gyakorlott és figyelmes felhasználónál a frissítések többet ártanak, mint használnak, mert csak belerondít a marhaságaival a tökéletesen beállított rendszerébe.


Én személy szerint már magát a Windows 10-et is inkább tekintem vírusnak, mint operációs rendszernek.

2019. szept. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm átolvasom! :)
2019. szept. 19. 20:41
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
Ha egy frissítést sem raksz fel, a 600 féle biztonsági rés miatt zombi lesz a gépedböl.
2019. szept. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Itt találhatsz módszereket a windows frissitések kikapcsolására, átállitására, elhalasztására : [link]


Annyit hozzátennék még a dologhoz, hogy az 1. módszerben található képen (amit Te is irtál, jó lehet ha még), "Windows update - tulajdonságok (Helyi számitógép)", még a harmadik fülön "Helyreállitás" fülön is be kell állitani a dolgokat, kép : [link]


Itt mindegyik részt (Első hiba, Második hiba, További hibák), a "Nincs műveletre" kell állitani. Egyéb esetben a "Szolgáltatás újrainditása" művelettel, újra el fog indulni a windows update.


Sok sikert. Üdv.

2019. szept. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!