Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egyszer emlitést tett egy...

Egyszer emlitést tett egy bizonyos barátom, hogyha megszerzik az ip cimét akkor ki dédoszolhatják és erre még azt mondta, hogyha átmegy mobilnetre és igy csinálják vele akkor a szolgáltató tesz erre ellenlépéseket igaz ez?

Figyelt kérdés
Leszögezném nem vagyok jártas úgy ebben, szerintem úgy ahogy leirtam ezt a fele nem egyezik meg ugy ahogy elmondta barátom, csak kiváncsi vagyok mit lehet tenni dédosz ellen.

2019. szept. 19. 21:10
 1/4 Derwer ***** válasza:

Tudod egyáltalán mi az a DDOS? Rossz látni, sőt kB fájdalmas, ahogy írod. :S


DDOS: elosztott túlterheléses támadás.


Bármilyen IPt lehet DDOSolni.

Otthon, jó eséllyel a routered WAN portja van a publikus IPd, ami mögé elrejti (NATolja) az otthoni 5kliensedet a router, és ha támadnak akkor a routered van kitéve ennek.


Mobil neten a szolgáltató publikus IP címe mögött van több száz kliens.

Értelemszerű én a szolgáltató kicsit komolyabb eszközökkel és védelemmel rendelkezik az ilyen esetekre, mint te odahaza.

2019. szept. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 Tudnék mesélni, hogyan terjed a hülyeség pillanatok alatt :D

Van egy hülye gyerek, a youtubeon szokott streamelni. Na ez a gyerek hülyítette a kb. 12 éves nézőit (szokták nézni jó sokan) heteken keresztül, hogy valaki meg hekkelte és DDOS-olják azért laggol meg szaggat a live.

Meg hogy már felhívta a szolgáltatót és mondta neki a csaj, hogy rajta vannak az ügyön.

Már kiderítették az IP-jét a hekkernek :D

És akkor nézi 200 ember (még a nyári szünetben), abból 150 épp hogy végzett az ovival (a kommentek stílusa alapján) akik simán elhiszik az ostobaságot.

Persze egyik napról a másikra kimet a TEK a hekkerhez és hipp-hopp megjavult a live minősége :D

Na így terjed a hülyeség.

Persze a háttérben valami olyasmi lehetett, hogy a gyerek nem fizette be netet aztán valami mobilnetről akart streamelni, és még be nem fizette a számlát ilyenekkel szédítette a nézőit.

Szóval megértem ha egy olyan laikus ember mint a kérdező, simán elhisz ilyeneket.

2019. szept. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Informatika és programozói szakon vagyok, de a hálózatokkal még nem találkoztam, vagyis idén már abba is belekezdtünk. Értelemszerűen nem értelem szerűen nem vágtam mi az a DDOS (most már helyesen irtam le első :) ) ezért feljöttem ide, hogy megkérdezzem. Szóval kösz, hogy válaszoltatok rá Thank U. Még annyit elmondana nekem valaki, hogy a DDOS ellen lehet, valamit tenni, ha mégis bepróbálkozna valaki ? Megköszönném .
2019. szept. 21. 13:09
 4/4 A kérdező kommentje:
Kétszer irtam értelem szerű-ent elnézést minden nyelvtan tanártól.
2019. szept. 21. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!