Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A webszerkesztőm "elhagyott",...

A webszerkesztőm "elhagyott", a honlap tartalmát megváltoztatta, a szolgáltatót nem érem el. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy társaság vezetője vagyok. Webszerkesztőnk kilépett, a weboldalunkat is ő szerkesztette és a jelszót is tudta. Most az oldalon a konkurencia tartalma van (aminek a webszerkesztőnk is alapítója). A szolgáltatónak 4 levelet írtam már a témában (CJB), de válaszra sem méltattak. Mit tegyek? A jelszót gyakorlatilag magam adtam oda a webszerkesztőnek, de a társaság nevén van/volt bejegyezve az oldal. Előre is köszönöm a segítséget!


2008. nov. 16. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Írj a volt webszerkesztőne (gondolom email cm van az új oldalon), és közöld vele, hogy amennyiben nem hajlandó átadni a tárhelyet, ami a te céged nevén van bejegyezve, illetve a kódot, ami a te volt honlapodhoz tartozik, akkor jogi lépéseket teszel. Ugyanis ha a webszerkesztő munkaköri kötelezettségéből készít és üzemeltet egy weblapot, így a szerzői jogok (többésge) átszáll arra, aki fizet. Magyarul azt csak úgy nem vonhatja vissza, attól aki fizetett érte. Ha távozása után nem adta át a kódot (és ezt előre szerződésben nem kötötte ki, h nem fogja átadni) akkor azárt gond nélkül lehet perelni, és nyerni is! Ezenkívül mivel a te tárhelyed használja az engedélyed nélkül, ez illegális, ténylegesen lopásnak számít. Mivel személy szerint tudod, hoyg ő érte a felelős, így nem tud a kiskapukon se kibújni a büntetés alól (pl ilyeneket nem tud kihasználni, hogy az ip cím nem személyt csak számítógépet azonosít stb).

Lehet próbálkozni a szolgáltatónal is a jogi fenyegetőzéssel, de ők nem valószínű, hoyg reagálni fognak, bár egy próbát megér...

2008. nov. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! A bökkenő az, hogy a társaság nem cég (nem jogi személy), csak egy baráti körként működő klub, a CJB pedig ingyenes tárhelyet működtet, tehát nem fizetünk érte. A problémám az, hogy x helyen ki van téve a linkünk, ami erre az oldalra mutat és - bár nem anyagi vonzata van a dolognak - az a gáz, hogy ez most rájuk (a webszerkesztő új társaságára) mutat. A CJB-nél próbáltam már a regisztrációt visszavonni, a lapot töröltetni (már arra is hivatkoztam, hogy más oldalra mutat a link - ezért pedig a CJB saját szabályzata szerint azonnali törlés jár). Esetleg tud valaki tel.számot a CJB működtetőjéhez? (E-mailben!) Köszi!!!
2008. nov. 16. 12:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha gondolod, megoldásként készíthetünk neked egy weboldalt, mi egy most induló designer csoport vagyunk, és mi domaint is regisztrálnánk, tehát nem .cjb.hu-s végződést kapnál, hanem .hu-s, .info-s végződést, ha érdekel, akkor itt a fórumon megadom az elérhetőségünket.

És még annyit tudsz csinálni, hogy minden linkgyűjtemény karbantartójához írsz egy levelet, hogy ez meg ez történt, és kéred, hogy írják át a címet

2008. nov. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!