Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem csatlakozik újra a...

Cicka04 kérdése:

Miért nem csatlakozik újra a router az áramszünet után a modemhez?

Figyelt kérdés
Van egy D-Link DIR-842 routerem, mely a DIGI-s internthez van csatlakoztatva. A probléma az, hogy a DIGI-s modem viszonyleg lassan építi fel a kapcsolatot az Internettel, emiatt a router nem tud azonnal csatlakozni. Viszont csak eygszer próbálja meg, utána pedig már nem próbálkozik. Emiatt az egyetlenmegoldás, ha a router tkikapcsolom, megvárom, még a DIGI modem felépíti a kapcsolatot, majd ezután kapcsolom be a routert. Ezt korábbi routereimnél nem tapasztaltam. Szóval a kérdés, hogy lenne-e valakinek tanácsa, hogy hogyan tudnám megoldani a problémát.

2019. szept. 26. 22:54
 1/6 anonim válasza:
HÚzzd ki mindkettőt, utána előbb a modemet dugd vissza...hagyd, hogy elobb a modem induljon el csak utána kapjon áramot a router. Ez csak egy ötlet, nálam bevált többször, de nem vagyok szakember. Meg persze az akkor van, ha nem egy szerkezetről van szó.
2019. szept. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Előző vagyok...hamarabb írtam, minthogy elolvastam volna a teljes kifejtést...szerintem erre csak a modernebbre történő csere a megoldás.
2019. szept. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
68%

PPPoE a kapcsolat?

Kézkönyv 29. oldal. Ha itt a "Reconnect Mode" "On demand" állítsd "Always on".


ftp://ftp2.dlink.com/PRODUCTS/DIR-842/REVB/DIR-842_REVB_MANUAL_2.01_EN_US.PDF

2019. szept. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vegyél alájuk valami olcsó UPS-t. Ezt a két kis vackot kb bármi elviszi órákig.
2019. szept. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak:

Igen, a kapcsolat PPPoE, és már próbáltam Automatic-ra állítani a Reconnect Mode-ot, nem segített.

2019. szept. 30. 11:56
 6/6 P.O.C. ***** válasza:

Esetleg kipróbálhatsz egy OpenWrt firmware -t. Ott hátha an valami beállítás erre.


A digi -s modem nem router is egyben? Mert ha igen, használhatnád azt routernek, a D-Link et meg csak AP -nak.

2019. okt. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!