Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tehetek, ha a laptopon...

Mit tehetek, ha a laptopon videó nézésnél akadozik, szaggatott a hang és a kép, leginkább teljes képernyőre váltáskor?

Figyelt kérdés

Régi gép, az op. rendszert le sem merem írni.., a böngésző Chrome. Minden videónál ez a helyzet, nem csak Youtube esetén. Az mp3 zenéket viszont gond nélkül lejátssza.

Egyelőre nem szeretnék sem gépet, sem op. rendszert cserélni (szinte csak böngészéshez használom), hardverekhez meg egyáltalán nem értek. Tudom, voltak már ilyen kérdések, de annyiféle válasz volt, hogy nem tudtam kiokoskodni belőle a megoldást.



2019. okt. 23. 15:41
1 2
 1/15 Xhepton ***** válasza:

m3 zenéhez nem kell túl nagy erőfeszítést csinálnia a gépnek

ahhoz hogy működni tudjon normálisan a videó viszont más téma


Csak írd le hogy milyen konfigurációd van (proci, ram, és főképp videókártya) és az alapján többet lehet segíteni

2019. okt. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kipróbálhatod, hogy kikapcsolod a hardveres gyorsítást, talán javít a helyzeten. Ha nem, akkor visszakapcsolod.


Beállítások/személy/alul speciális nyíl...és legörgetve ott van a hardveres gyorsítás alkalmazás gombja.

2019. okt. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A gép típusa: Acer EM 520

Intel CPU 500 Core 2 Duo processzor, 64 bit, 2 GB memória

videovezérlő: Graphics Media Accelerator 4500M

2019. okt. 23. 16:57
 4/15 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a hardveres gyorsítás kikapcsolását, utána bezártam mindent és csak egy videót nyitottam meg, de sajna semmi változás. Azért köszönöm!
2019. okt. 23. 17:30
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

2GB RAM kevés. Minimum 4GB kéne. Pontosan milyen a C2D processzor? Speccy program pl megmondja.


Próbálj használni PlaleMoon portable böngészőt, lehet valamit segít. [link]


Speccy is van portable> [link]

2019. okt. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Úgy látom, a linkelt böngésző Firefox alapú. Utóbbit tegnap telepítettem, hogy kipróbáljam, de még csak meg sem nyitotta, el sem indította a videót, úgyhogy azon melegében le is szedtem (lehet, hogy hozzá kellett volna adnom a Flash-t??). Végül feladtam a fél napos küzdelmet, (ami alatt lefuttattam vírusirtót, CCleanert, Defraggert, meg pucoltam amit csak találtam..:)) Talán holnap megpróbálom újra és "mellékelem" hozzá amit ajánlottál. Köszönöm!
2019. okt. 23. 21:10
 7/15 anonim ***** válasza:
Ramot pakoltass bele! Valószínű ddr2 sodimm, de majd a speccy kiírja (asszem)
2019. okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Felraktam ezt a Speccyt, másolom róla az adatokat:

CPU:

Intel Celeron M, Code Name: Merom, Package Socket P (478)

Technology 65nm

Specification Genuine Intel CPU 575 @ 2.00GHz

RAM:

DDR2

Size 2048 MBytes, Channels # Dual, DRAM Frequency 332.5 MHz

Audio:

Sound Card: Realtek High Definition Audio


(Köszönöm a segítséget! Sajnos nem tudtam ezeket pontosan, mert a gép kézikönyve elveszett, a neten már szinte semmi nincs erről a típusról, én meg ilyen adatokat magamtól nem tudok..:()

2019. okt. 23. 22:00
 9/15 anonim ***** válasza:
Mivel dual channelt ír, gondolom 2db 1 gigás ram modul van benne. 2-nél több foglalat nemigen van laptopban. Tehát mondjuk 2db 4GB modullal járnál jól, ezeket meg fillérekért meg felpontozásért kirakhatod hardverapróra, vagy esetleg vaterára.
2019. okt. 24. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Áh, felejtsd el a 2x4-et, 2x2 a max, amit kezel.
2019. okt. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!