Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassú a letöltés, ha a...

Miért lassú a letöltés, ha a mérések szerint az internet remekel?

Figyelt kérdés

A letöltés jelenleg 17Mbit/s 20-ra vagyunk előfizetve, de szerintem ez belefér. De pl töltök le egy filmet torrenten akkor MAXIMUM! 500-600kB/s-el szedi. Nyáron nem volt ezzel semmi probléma. Simán szedtem le max 1 óra alatt az 50-60 GB-os játékokat meg filmeket. De most kb egy hónapja katasztrofálisan működik. Szolgáltatót nem szeretnék írni, hiszen nem tisztem hibáztatni senkit sem, csak érdekel a probléma miértje.

Ugyanakkor filmek és zenék nagyszerűen indulnak a böngészőben minden betöltődik.

????????



2019. nov. 5. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Annyival tudsz letölteni, amivel felfelé töltenek. Hiába van 40 méter átmérőjű vízvezetéked, ha nem jön annyi víz. Ugyanaz.
2019. nov. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2019. nov. 5. 09:12
 3/8 Shaddark ***** válasza:

Olyan letöltést válassz (ha lehet) ahol sok a seeder és a leecher.

Indíthatsz több letöltést is egyszerre, ha 2 filmet szedsz le egyszerre 600kB/s-el az már 1200kB/s.

A 600kB/s az ~10 megás net használat (600KByte/8=10Mbit/s), kettővel maximumon kihasználod a 20Mb/s-es netet.

2019. nov. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Shaddark ***** válasza:

Hogy nyáron mi történt az érdekes lehet viszont, 20Mb-s nettel 10 Gb. felett nem igazán tölthettél le.

20Mb/s = 2.5 MB/s (bitről bájtra)

1 óra = 3600 secundum

3600 * 2.5 = 9000 MB amit egy óra alatt elvileg letölthettél ezzel a nettel.


Vagy a szolgáltatód nem korlátozta le a netedet (elfelejtette / csak akkor korlátoz ha túllépsz egy bizonyos adatmennyiséget)

vagy a szomszédod netjét használtad véletlen :)))


Nem hasznltad véletlen a szomszéd

2019. nov. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pirate bay-ről töltöttem le pl a Mortal Kombat X-t ami 50GB. 1óra 20 perc alatt letöltötte kb. Aztán a Skyrim is lejött kb 30 perc alatt. De pl elkezdtem ma letölteni a legújabb WoW-t és azt írta ki 26óra... Azt hittem kitépem a hajam. 1 hónapja kb semmit nem tudok rendesen letölteni.
2019. nov. 5. 12:46
 6/8 Shaddark ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni de szerintem most jöttek rá hogy elfelejtették lekorlátozni a neted 20Mb/s-re és ez ennyit tud...
2019. nov. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oh. Ez kellemetlenül hangzik. Köszönöm a segítséget!
2019. nov. 5. 14:07
 8/8 Shaddark ***** válasza:

Kiszámoltam neked gyorsan, 85-90 Mb/s-es neted volt nyáron :)

409600bite 4800 sec alatt.

Lehet volt 100 is csak ennyit bírt a router / modem...

2019. nov. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!