Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha töltök le (utorrent vagy...

Ha töltök le (utorrent vagy qBitorrentel) nagyon lefogja a gépemet, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Ramom van 12gb videókártya és proci sem gyenge, viszont ha elkezdek letölteni úgy lefogja a gépet hogy szó szerint használhatatlan. Zenét elindítok laggol recseg szaggat minden baja van.Kurzorral egy ablakot is bezárni 2 percig tart mert úgy laggol hogy kín kivárni mire rátalálok az X-re hogy bezárjam.Letöröltem és újraraktam 1-2 napig jó volt azóta megint bugos.

2019. nov. 6. 17:07
 1/8 anonim válasza:

A vinyód milyen? HDD, SSD, esetleg SSHD ahova töltesz? Ott lesz a gond szerintem. Ha nagyon régi a vinyó és/vagy kicsi a fordulata 5400 rpm, akkor az is okozhat problémát. Bár ez nekem csak annó XP korszakba fordult elő. Ha elkezdtem letölteni, úgy lefogta a vinyót, hogy semmit nem tudtam addig csinálni míg töltöttem.

A neted mekkora? Mennyivel jön a cucc (MB/s)? Merevlemezeknél jellemző, hogyha nem győzi ráírni a letölteni kívánt cuccost, belassul a gép mert már RAM-ba is cache-el és onnan igyekszik vinyóra írni. Nézd meg feladatkezelőben letöltés alatt, hogy mi fogja a géped. Először persze a feladatkezelőt nyisd meg, majd állítsd be a prioritást, hogy csökkenőbe tegye azokat a progikat ami húzza vagy a vinyód vagy a procid. Oké, hogy 12 GB ram, de ha a vinyó régi rossz haldokló fajta, akkor lehet akármilyen erős konfigod, nem fog menni. Ha Win10-ed van, még előtte ránéznék nem egy csinál nagy frissítést...

2019. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Belso winyo van 1 terras ujonnan vettem kb ket eve.De lehet hogy az lesz akkor a problema.Nem volt tul draga.net 9mb-al jonnek a cuccok atlagosan.
2019. nov. 6. 17:55
 3/8 anonim válasza:
Feladatkezelő ki fogja mutatni, hogy a vinyód mi és mennyire terheli le. Majd ha bezárod a torrentet, nézd meg, hogy a vinyó mennyire szabadul fel terheltség terén. Ha a vinyó a gond, annyit tudsz csinálni míg nem veszel egy jobbat, hogy lekorlátozod a töltési sebességed a torrentben. Ha merevlemezt veszel, minimum 64 mega cache és 7200 fordulatú legyen. De a 256 MB caches is még elérhető áron tud lenni
2019. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget
2019. nov. 6. 19:45
 5/8 anonim válasza:
Szívesen
2019. nov. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha reális/elérhető áron lenne minden dolog, akkor kutya nem warezolna, előbb utóbb kihalna az a korosztály akinek mániája, de ameddig sok a szegény, mindig lesz aki keresi a "megoldásokat".

Jó példák az olcsó stream szolgáltatások.

Ha se a net se ezek a szolgáltatások nem lesznek drágák és szélesebb réteg számára elérhetővé válnak, akkor a warezolás szépen lassan elkopik majd.

Ha ez a játékpiacra is betör, és mondjuk nem 15-20ezer forintba kerül egy-egy játék, akkor tutira megszűnik a warez.

Feleslegesen letölteni és évekig eltárolni dolgokat, ennek az ideje már lejárt.

2019. nov. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nem gondolnám, hogy akinek 12 GB RAM-ja van, erős procija meg vga-ja, annak majd pont vinyóra nem telik.

De ennyi erővel akkor fizessen elő Vortexre és stream gameljen konfigtól függetlenül havi x ezer ft-ért...

2019. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A helyzet az hogy nem veszek olyan jatekot amit meg ki sem probaltam.Es amiket kiprobalok altalaban nem jonnek be tehet feleslegesen miert dobjak ki ra penzt?De ami bejon arra ugymond nem sajnalom a penzt.Red dead 2-t is megvettem 20k-ert pl mert tamogatom a Rockstar munkajat.Max payne 3-mat is kijatszottam millioszor pl mert a kedvenc jatekom.Tudtam hogy mar nem fogok annyi orat beletolni de azert megvettem mert utolagosan is jovok ennyivel a rockstarnak.Moziba is szoktam jarni ha ugy van de altalaban filmek azok torrent, bevallom
2019. nov. 8. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!