Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy kell helyi hálózaton...

Hogy kell helyi hálózaton fájlt megosztani?

Figyelt kérdés
A régi módszert kipatchelték, [link] ilyen lehetőséget nem is hoz fel. Ha be akarom kapcsolni külön először a "hálózatfelismerést és fájlmegosztást" nem történik semmi, ugyan úgy kikapcsolva marad.

2019. nov. 12. 21:50
 1/6 Shaddark ***** válasza:

vezérlőpult

felügyeleti eszközök

helyi biztonsági házirend

Hálózat listázó - házirendek

Itt a használt hálózatod állítsd magánjellegűre


Valószínűleg rosszul van beállítva a routered - vagy amikor rákérdezett vendég netet adtál meg neki.

Ezen a típuson (nagyon helyesen) nincs engedélyezve a fájl megosztás.

2019. nov. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem nyert :( szerintem itt a windowsal lesz probléma, ugyanis korábban ugyan ezzel a géppel egy ugyan így felkonfigurált ugyanilyen routerrel a régi megoldással működött.
2019. nov. 13. 23:37
 3/6 Shaddark ***** válasza:

Akkor

Felügyeleti eszközök - szolgáltatások

Ezeket rakd át automatikus indításra és indítsd el.


DNS Client/ügyfél


Function Discovery Resource Publication / Funkciófelderítő erőforrás közzététele


SSDP Discovery / SSDP kereső


UPnP Device Host / UPnP eszközállomás

(Ez csak ne legyen letiltva)

Computer Browser


DHCP Client / ügyfél


Network Connections


Network Location Awareness


Remote Procedure Call (RPC) / Távoli eljáráshívás


Ezek fussanak és ne legyenek letiltva.


Ha megvan és nem működik, ahol bekapcsolod (hálózati és megosztási központ) ott van egy hibajavítás opció azt futtasd le.


Ha ez után sem megy akkor futtasd a cmd-t rendszergazdaként.

sfc /scannow

újraindítás.


A tűzfal beállításait is érdemes lehet átnézni, lehet valamelyik antivírus letiltott egy alapból engedélyezett szolgáltatást. Fájl és ny. megosztás, hálózat felderítése, netlogon, otthoni csoport ha nem usernév/jelszavas hanem előre beállított jelszóval osztasz meg mindenkivel mindent. Mondjuk én azt még nem használtam :)


Server


TCP/IP NetBIOS helper


Workstation

2019. nov. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Shaddark ***** válasza:
Kicsit szétcsúszott, az utolsó 3 még szolgáltatás.
2019. nov. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Eljutottam oda hogy engedi bekapcsolni a felderítést, másik gép látja is, ellenben az intéző random bezár amikor kedve tartja. Szóval sanszos hogy itt rendszerszinten lesz hiba. Pontos válaszaidat köszönöm :)
2019. nov. 15. 20:36
 6/6 Shaddark ***** válasza:

Szívesen :)


"Szóval sanszos hogy itt rendszerszinten lesz hiba."

Erre lenne az sfc /scannow .

Esetleg a

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

segíthet még.

A Win 10 képes megjavítani magát tökéletesre, - én 70 gépen felügyelem és még soha sehol nem kellett egyet sem újra telepítenem ;)

2019. nov. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!