Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudok kapcsolódni a...

Miért nem tudok kapcsolódni a laptopommal az internethez?

Figyelt kérdés
Eddig kíválóan működött az internet a laptopomon és az összes otthoni eszközön (másik laptop, okostelefon). Pár napja viszont az én laptopomon nem lehetséges a net használata, viszont a többi eszközön működik. A gépemen kiírja hogy csatlakozik a nethez, viszont azt is, hogy “nem azonosított hálózat” vagy “nincs hálózati hozzáférés”. Nem vagyok nagy gépzseni, de az összes hibajavítást kipróbáltam amit felkínált/megkerestem. Annyit ír, hogy észleli a hibát, de kijavítani nem tudja... Valaki tudna nekem segíteni?

2019. nov. 16. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki a routert és vissza, volt ilyen gond, hogy mindegyiken ment csak pl a tv nem utána kikapcsoltam, rögtön vissza és ment.
2019. nov. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Máskor a telefonnál volt ez, és ugyanez a módszerrel működött. Router visszakapczólás után 3-5 percet várj.
2019. nov. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A routert is kapcsoltam már ki...

Az sem segített sajnos :/

2019. nov. 16. 15:19
 4/9 CspCsj ***** válasza:

Se kábelen, se wifi-n nem kapcsolódik?

Windows 10?


Esetleg csak Nyilvános lett a hálózati profil, próbáld Otthoni magánhálózatra visszaállítani.

[link]

Utólag telepített komplex (internetes) víruskereső frissítése is zavart már be ismerősöknél, a víruskereső eltávolítása-újratelepítése megoldotta.

Wifi driver frissülése is okozott már gondokat, az Eszközkezelőben, a hálókártya tulajdonságainál, az illesztőprogram visszaállításával helyreállt.

[link]

2019. nov. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Windows 7-em van. Az illesztőprogramot visszaállítottam, de semmi... A hálózat még mindig otthoni... Úgylátszik tényleg semmi sem segít már a gépemnek :/
2019. nov. 16. 19:07
 6/9 CspCsj ***** válasza:

Rendszergazdai parancssorba add ki a következő parancsokat:

ipconfig /release

ipconfig /renew

netsh winsock reset

netsh int ip reset

ipconfig /flushdns

ipconfig /registerdns

2019. nov. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Beírtam őket, első kettőnél azt írta: “Szétkapcsolt állapotban nem lehet műveletet végezni...” és “Hiba történt a Vezeték nélküli hálózati kapcsolat adapter megújítása közben: Az RPC-kiszolgáló nem érhető el.”

A többi kód nem használt semmit :/

2019. nov. 17. 13:10
 8/9 CspCsj ***** válasza:

Ez esetben maga a kapcsolat sem jött létre a router-rel.


Először megpróbálnám törölni a jelenlegi vezeték nélküli kapcsolatot és újra csatlakozni a wifi jelszóval.

Óra melletti wifi ikonon jobbegérgomb > Hálózati és megosztási központ > (balra) Vezeték nélküli hálózatok kezelése > kijelölöd a megfelelő wifi kapcsolatot > Eltávolítás

Majd klikkelj az óra melletti wifi ikonra > válaszd ki a wifi hálózatodat > Csatlakozás > wifi jelszó beírása.

2019. nov. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Eltávolítottam, de ugyanazt írja ki...

A minap megpróbáltam mobilinternettel csatlakozni, és azzal sem engedte, szóval gyanítom, hogy egyik hálózattal sem tud kapcsolódni :/

Köszönöm szépen az eddigi segítséged!

2019. nov. 18. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!