Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom megoldani azt,...

Odin fia kérdése:

Hogyan tudom megoldani azt, hogy a rendszergazda ne tiltson le?

Figyelt kérdés
A kollégiumban új rendszergazda van, és csinált egy olyan beállítást a wifi hálózatra, hogy minden csatlakozott eszköznek 250 Mb napi limitet engedélyez. Túllépés esetén csökkenti az internet sebességet, többszöri túllépés esetén letiltja az eszközt. Szeretnék pár értelmes tanácsot, program ajánlást vagy akármilyen segítséget amivel elérhetem, hogy tudjak szabadon internetezni.

2019. nov. 26. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:

1. megszerzed a rendszergazda felhasználói nevét és jelszavát(a te dolgod, hogy hogyan)

2. a név és a jelszó ismeretében belépsz a rendszergazda profiljába

3. azonnal megváltoztatod a jelszót(ezzel a rendszergazdát kizártad a rendszergazdai profilból)

4. innentől kezdve azt csinálsz a hálózattal, amit akarsz(pl pénzért árulod a napi max letöltést)

5. nosztalgiával gondolsz a kollégiumban eltöltött szép időkre, mert pillanatokon belül elkapnak és úgy kivágnak, hogy a lábad nem éri a földet

2019. nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha kevés a 250mb akkor vegyél mobilinternetet
2019. nov. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Shaddark ***** válasza:

Veszel usb bedugós wifi adaptert. 1000 Ft, körül már kapsz.

Cserélgeted, ezzel változik az ip címed és a mac címed is.

Lehet a gépnevet is át kell írni...

De ezt cserélgetned kell 250Mb-ként, elég fárasztó megoldás.

2019. nov. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alex Fly ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha nem léped át a napi limitet...
2019. nov. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 - regisztrált MAC címeket enged fel - gondolom, ha már ilyen gyökér, szóval ezzel sokra nem megy.


Keresd meg, és kérdezz rá, hogy ez mégis mire jó, ugyanis ez jó minőségben kb. 2 óra Spotify-ra sem elég.. sejtem, hogy miért csinálja, de ezt a határt baromira nem jól lőtte be. Ha vele nem lehet ezt megbeszélni, akkor át kell felette nyúlni, és a kollégium vezetésével lehet még egyezkedni, az ellen ő sem nagyon tehet semmit. Én úgy gondolom, hogy ez jobb megoldás, mint megpróbálni kijátszani a szabályt (ami nyilvánvalóan értelmetlen). Ez csak lustaság, semmi más. Figyelhetné a "per user" adatforgalmat, és akinél kiugróan magas, ott lehet szólni, korlátozni, esetleg tiltani (már ha a házirend erre lehetőséget ad), de így, ilyen feltételekkel ez szimplán tahóság (és megnézném az ő forgalmi grafikonját is.. :-) ).

2019. nov. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, ez gyakorlatilag olyan mintha nem is lenne interneted. Szóval gondolkozz el alternatív megoldásban. Például Mi-Fi, korlátlan nettel valamelyik szolgáltatótól.
2019. nov. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Shaddark ***** válasza:

"regisztrált MAC címeket enged fel"


Uh, én voltam egyetemen is rendszergazda, olyan eszembe se jutott hogy a 250 diák laptopjának, mobiljának, tabletjének... adatait beírkáljam :O


Mondjuk akkoriban (2000s évek) szerintem leállt volna a tűzfal ha megteszem, meg se bírta volna a ki tudja hány ezer mac címet :)


Mondjuk én inkább sávszél limitet csinálnék amúgy is ha szükséges a helyében, - állami cégeknél nem limitált adatforgalmat fizetnek elő, semmi értelme ennek a megoldásnak.

Hacsak nem árulja nagy titokban, 1 giga 1 sör alapon...

2019. nov. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!