Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Megugró sebesség után miért...

Megugró sebesség után miért esik vissza az internetkapcsolat gyorsasága?

Figyelt kérdés
Egy router reset óta azt tapasztalom az internet sebességével kapcsolatban, hogy hirtelen nagy sebességgel elindul és pár másodperc után visszaesik, speedtestnél kb. 150 Mbpsről 10-20-ra. Ugyanez torrentnél is, ha elindítom, felmegy kb. 3 MB-ig a letöltés (nyilván a torrent nem indul olyan gyorsan, mint egy speedtest, ezért nincs ideje kimaxolni a kapcsolatokat) és másodpercek alatt visszaesik 800 KB/s körülre. Ennek lehetséges okaira lennék kíváncsi, vagy leginkább ötletekre, hogy mi okozhatja, ezt hogyan deríthetném ki és mi lenne a megoldás.

2019. nov. 30. 01:12
 1/8 A kérdező kommentje:
És kifelejtettem, hogy UPC-s net, és a UPC saját oldalán levő speedtest nem produkálja ezt a problémát, ott 150-et mér végig a letöltésre.
2019. nov. 30. 01:15
 2/8 ThodEE GoD ***** válasza:
35%
A torrent semmire nem utal mert az függ az adattárolótól amire menti le az adatot, a seederektől stb.
2019. nov. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Ennek inkább hálózati, IP rétegbeli okai lehetnek. Nem hiszem, hogy a routered hibája.

Például egy fajta QoS megoldás, hogy a rövid, kevés csomagból álló üzeneteket gyorsan továbbítja a hálózat, hogy mielőbb megszabaduljon tőlük, de ha nagyobb adatmennyiséget kell átvinni (sok csomag megy ugyanazon az útvonalon), akkor egy idő után visszafogják a csomópontok, hogy ne terhelje meg azt a vonalat a többi csomag kárára. Így próbál a hálózat egyensúlyt tartani a sebesség és a stabil elérhetőség között, tehát hogy pl. egy nagy fájl átvitele ne rontsa a többi kapcsolat minőségét.

Egyébként nálam is megvan ugyanez a jelenség, szerintem sokan tapasztalták már.

2019. nov. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

"UPC saját oldalán levő speedtest nem produkálja ezt a problémát"

Megkockáztatom, hogy az a forgalom nem halad át túl sok hálózati csomóponton. A másik, hogy a sebességmérő alkalmazások kompenzálhatják is ezt a hatást.

2019. nov. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha közvetlenül a modemre kapcsolódsz, router nélkül, akkor is ez van? Ha nem, akkor a routered hibája. Ha igen, akkor a szolgáltatódé. Utóbbit valószínűbbnek tartom, két okból: a UPC tesztjén jó, de az valószínűleg csal; illetve a UPC a legrosszabb, legszemetebb magyarországi internetszolgáltató, az utóbbi időben még a Tréhómon is túltesz.
2019. nov. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Connect Box-os koaxos dolog a router, szóval (ha jól gondolom, modem is egyben), de most nincs nálam UTP (vagy FTP?) kábel nálam, azt most nem tudom kipróbálni :/ De ma annyit sikerült csinálnom, hogy a 2,4 GHz-es frekvencia sávszélességét átállítottam 20-ról 20/40MHz-re, és a laptopom ma ezt használja (érdekes módon tegnap az 5 GHz-es frekvencián csatlakozott, a Connect Box beállításoknál legalábbis ezt jelölte).
2019. nov. 30. 12:51
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és lemaradt az eredmény :D Szóval átállítottam a frekvenciás dolgokat, amit ez előbb írtam (előtte ugyanígy a tegnapi sebességet produkálta) és most felkúszott 30Mbps-re és ezt tartja folyamatosan. Viszont most a UPC-s sebessségteszt is ezt mutatja. :D
2019. nov. 30. 12:54
 8/8 A kérdező kommentje:
Huhh mégis találtam egy kábelt és a Connect Boxba bedugva 250/20-as sebességet mértem minden mérőoldalon (a feltöltés eddig is 20 volt). Ötlet, hogy akkor a Wifin keresztül érkező jel miért ilyen lassú a letöltésnél (és a feltöltés miért nem)? A reset előtt egyébként a torrentek 20 MB/s-mal mentek, szóval a router (connect Box) képes rá, de most csak 4 MB-ot tud max.
2019. nov. 30. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!