Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valaki tud segiteni az informa...

Valaki tud segiteni az informatikaban?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy hazi beadandot kell csinalnunk,de nekem nem megy az informatika,tanar nem segit es az egesz osztaly nem tudja,hogy hogy kell.Valaki segitene?

Ez alapjan kene:


Készíts egy új bizonyítványt a következő leírás alapján!


Legalább 5 tantárgyat tartalmazzon! A név, tanév, osztály, osztályzat, hiányzás, továbbhaladás, vagy bukás, esetleges dicséret, dátum legyen változó adat. Legalább 6 rekordot tartalmazzon az adatforrás.


A bizonyítvány két oldalát hasonlóan építsd fel, mint a saját bizidet, de legyen egyedi. Formázd meg! Tartalmazzon képet! Színes legyen és készíts egy egyedi pecsétet is hozzá (Paint, Gimp, ...).



2019. dec. 3. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Publisher-rel szerintem simán kivitelezhető, de Word-el is akár.
2019. dec. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
azt tudom,de nem megy,nem tudom megtervezni,nincs ehhez ,,tehetsegem”
2019. dec. 3. 20:56
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor majd jövőre újra próbálkozhatsz.
2019. dec. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
koszi szepen!nagyon kedves vagy
2019. dec. 3. 21:18
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj egy táblázatot. Olyat csak tudsz. Töltsd fel adatokkal. A felső oszlopok sorban ezt tartalmazzák: Tantárgy, Óraszám, Osztályzat. A "Tantárgy" oszlopba egymás alá írhatod a tantárgyaidat, az "Óraszám" oszlop alá az adott sorban található.

Aztán létrehozhatsz egy másik táblázatot, amiben feltünteted az igazolt és igazolatlan mulasztott órák számát. Nem atomtudomány, tényleg.

A dokumentum legfelső szegletébe mehet szövegesen a név, tanév és osztály szépen mondatba öntve. A második oldalra mehet a nevelőtestület határozata, igazgató és osztályfőnök aláírása, jegyzet, OM Azonosító, törzslapszám.

[link] - az első oldal nézhet ki akár valahogy így is. A legfelső sorban megtalálható, általam is kiemelt elemek legyenek megkülönböztetve, mert így esztétikusabb és könnyebben értelmezhetőbb is. Ránézel és azonnal szembetűnik. A második oldal meg már nagyon nem nehéz, gondolom csak meg tudod valahogy formázni. Egy ilyesmi elkészítése nem tellett 5 percembe sem, szóval még csak időigényesnek sem mondanám. Jó, ez mondjuk eléggé csonk, te formázhatnád, tehát pl. mehet rá kis csicsa (más betűstípusok, betűméretek, színes táblázat szegélyek akár). Egyébként nem fér a fejembe ezen mit nem lehet érteni, sztenderd szövegformázás kis extrákkal (táblázat hozzáadása). Ha nagyjából ismered a programot már félsiker, ha meg nem ismered akkor is fél óra, míg felfedezed (kikuglizod) ami neked funkció kell a programból.

2019. dec. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 nagyon halas vagyok neked!igazandibol ez uj suli,elozo sulimba ennel sokkal de sokkal konnyebbeket vettunk.megegyszer koszonom szepen!
2019. dec. 3. 21:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Ennél könnyebbeket? Biztos informatika óra volt?
2019. dec. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 igen,csak en s*gghulye vagyok ehhez.
2019. dec. 3. 21:56
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
Ebben nem is kételkedett senki.
2019. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 mindenki masmilyen,illetve mindenki masban jo.az,hogy nekem nem megy az informatika,az egy dolog.ugy se lesz ehhez nagyon szuksegem a jovoben (pincer/cukrasz)
2019. dec. 3. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!