Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Beköltözök egy idősek intézmén...

Beköltözök egy idősek intézményébe, ahol WIFI van. Szeretném vinni és használni az asztali számítógépemet. Megoldható, hogy használjam a gépemet az ottani WIFI-vel?

Figyelt kérdés
Vagyis ne kelljen előfizetni az internetre, és úgy használhassam a gépemet, mint egy okos eszközt. Tehát a WIFI kódot alkalmazni. Eddig, ha fiatalok jöttek a lakásomra, megadtam az UPC WIFI kódomat, és máris tudták használni telefonjukat, táblagépüket.Köszönöm szépen.

#vendégség #WIFI-használat #Pc-vel
2020. jan. 4. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Egy wifi adó-vevőre lesz szükséged, mivel a PC-k alapesetben nem tartalmaznak ilyen alkatrészt. Azzal már fogható a vezeték nélküli jel és lehet kapcsolódni a hálózatra is.

Két probléma merülhet fel ezzel kapcsolatban:

- túl távol vagy az adótól, ezért a jel már gyenge vagy el sem ér hozzád

- túl sokan kapcsolódnak a netre, emiatt az elérhető sebesség szétoszlik, és lassú lesz a böngészés, megnő a betöltési idő

2020. jan. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy wifi adapterre lesz szükséged, hogy az asztali gépeedel is rá tudjál csatlakozni a wifire.
2020. jan. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egy kétezer Ft-s usb wifi adapter kell a pc-be, bármely számtech boltban kapható. Feltételezve, hogy a pc most vezetéken kap netet és nincs benne wifi adapter.
2020. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És ha már megvan, semmiképpen sem közvetlenül a gép hátuljában levő USB-be dugjad, hanem vegyél egy legalább 1,5 m-es USB hosszabbító kábelt és azzal tedd minél magasabbra. A gép piszkosul le tudja árnyékolni a wifi jelet, pláne ha az asztal alatt van. Tapasztalatból mondom. Ha kicsi a jel, de még fogható, akkor érdemes egy reapetert is venni, ami konnektorba dugva felerősíti a jelet. A kettő együtt megvan egy 10-es-ből.
2020. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves Fiatalok! Köszönöm szépen a szakszerű, gyors válaszaitokat. Meg vagyok hatódva. Ha ezek után bárki bírálná a mai fiatalokat, melléjük fogok állni. Isten áldja meg a magánéleteteket és tegye maradandóvá kezeitek munkáját! További kérdéseim:

1: Az adó-vevő ugyanaz, amit a többiek adapternek neveznek?

1-4: Az épületben túlnyomórészt 80 fölötti idősek vannak, én a 73 évemmel fiatalnak számítok. Ilyen idős emberek alap esetben nem interneteznek. Vagyis túl sokan nem fognak csatlakozni egy időben.

Többen kérdezitek az adótól való távolságot. A WIFI az igazgatónő földszinti szobájában van telepítve. /Azt még nem tudom, hogy ki a szolgáltatójuk/. A mi szobánk a feleségemmel az I. emeleten van, légvonalban kb. 10-12 méterre.

4: A reapeter-nek ez a neve, vagy esetleg magyar megnevezése?

3: Tudomásom szerint a PC-mben nincs beépítve wifi adapter. Jelenleg az UPC-től kábelen keresztül kapom az Internet szolgáltatást, egy adapteren, illetve más néven routeren keresztül, ami az íróasztalomon van.

Mindannyitoktól kérdezem: Első menetben megfelelő-e a jelerősség tesztelésére, ha valaki bejön az okos telefonjával a szobánkba és megkérem, hogy próbáljon csatlakozni az internethez?

Szeretettel és köszönettel: Tamás bátya

2020. jan. 5. 15:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Válaszok a kérdésekre

1. igen nevezhetjük adó-vevőnek is

2. nem a távolság számít, hanem a falak vastagsága és anyaga(pl egy vasbeton fal prímán tud árnyékolni, de van amikor elég egy ajtót becsukni a router és a számítógép között és már az is leárnyékol)

4. A reapeter magyar megfelelője az, hogy "jelismétlő"

5. A telefon jó lesz tesztelni.

Érezzétek jól magatokat!

Üdv, egy 60 éves fiataltól

2020. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok hozzáértő sajnos, csak tapasztalatot tudok írni. A laptomon saját wifi-je az egyik lakásban simán működött, a másikban nem. Ismerősök más készülékkel tudták használni, de az enyémmel az istennek sem sikerült.

Vettem usb-s wifi-sticket, hozzá egy usb elosztót. Így már bejött a wifi (fogalmam sincs, a beépítettel miért nem), viszont a legkisebb mozdulatra is azonnal leszakadt a hálózatról. Végül kiiktattam az elosztót, azóta probléma nélkül működik, nyugodtam "hurcolhatom" a lakásban.

Szóval, van mikor ez ilyen próba-szerencse dolga.

Üdv: Egy 52 éves.

2020. jan. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 60 és 52 éves fiatalok!

Akkor a 73 évemmel én vagyok a korelnök.Köszönöm a tanácsokat Nektek is. 57 évesen kaptam az első számítógépemet, és semmilyen képesítésem nincs, amit felhasználóként tudok, azokat apránként csipegettem össze az elmúlt 15 év alatt. Valószínűleg a gép telepítéséhez szakembert fogok igénybe venni. De hála mind a 7 hozzászólónak, már legalább el tudom mondani a kéréseimet és nem ismeretlenek a szakkifejezések. Tamás bátya

2020. jan. 6. 16:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert, kedves Tamás bátya!
2020. jan. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!