Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Műholdas internettel valakinek...

Műholdas internettel valakinek van tapasztalata? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Egy vidéki városban lakom, de van gigabites net (Telekomos). Itt a városban egy átlagos 60-70nm-es lakás 14-17 millió forint. A környező falvakban 8 milliótól vannak korrekt házak. A várostól 15km-re lenne 5 millióért egy jó állapotú, 100nm-es ház, 4 szobával, 2000nm-es telekkel. De nem véletlenül ilyen olcsó. A falu, hiába van közel a városhoz, annyira el van vágva mindentől, hogy ha a Világegyetemnek lenne középpontja, akkor ez attól a legtávolabbi pont. Ennek eredménye képpen a leggyorsabb vezetékes internet ami itt elérhető, az kapaszkodj meg, 1/0.25 mbps, bár ez már garantált. Mobilnet felejtős, 2G is épphogy van. Telefonálni is éppen csak lehetséges. Bocsi az off felvezetőért, de fel kellett vázolnom a problémát alaposan, hogy értsétek. Az egyetlen megoldást a műholdas internet jelentené. De nem sok jót olvastam. A leggyorsabb csomag amivel találkoztam, az 50mbps, a feltöltés meg 6mbps. De ez maximális. Szerintem ez nagyon kevés. Ráadásul azt nem írja, hogy mennyi a garantált, a pingről meg szó sem esett. Az volna a helyzet, hogy én igen gyakran játszom PC-n, nem vagyok egy nagy gamer, de na, megadom a módját, a vas is igen jó a gépben. Ráadásul torrentezek, tehát kell a gyors net. Főleg, hogy streamelni is szoktam. Tv 4K-s, így filmeket 4K-ban torrentezek le. Ilyen szempontból nem zavar a lassú net, hogy most 1 óra ameddig lejön a 4K-s film, vagy 1 nap, de a játékok akadás nélkül menjenek, streamelni lehessen. Ehhez legalább garantáltan 40, de mininum 30 mbps letöltési sebesség kell, feltöltésre meg 20mbs, de minimum 15 mbs. Ráadásul nem egyedül lakom, családdal költöznénk, 3-man vagyunk. Bár a másik 2 "egyed" nem nagyon torrentezik, ritkán, FB, stb, tehát átlag felhasználás, én vagyok az, aki nagy sávszélességet igényel, de azért a többiek miatt kell a 40/20 garantált minimum, nem 1/0.25... Ja, persze a torrentek miatt persze korlátlan adatforgalom kell, részben ezért felejtős a mobilnet, bár azokból is vannak korlátlan csomagok, de nekem sosem jön a telefonon a feltöltés 15mbps-al. De hát mobilnet sincsen.

Van ilyen műholdas internet szolgáltatás? Mert én akárhogyan keresek, nem találok. Azért, mert nincs is? Ha nincsen, akkor miért nincsen? Mi a műholdas internet technológiája, sajátossága? Valaki esetleg vett már igénybe műholdas internet szolgáltatást? A szolgáltatások kb 2X drágábbak, ami az alacsony lakásár miatt nem zavarna. Szívesen költöznék ide, szép hegyek vannak errefele, szép a táj, csendes, kb 500-an laknak. De ez az internet dolog nagyon kényes nálam. Még a tv nem gond, kb ugyan annyiba kerül a műholdas tv, mind a vezetékes.



2020. jan. 10. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

500-800ms a késleltetése egy műholdas kapcsolatnak, azaz játékra szinte alkalmatlan. Ha elterjednek a LEO (Low Earth Orbit) műholdak, a késlekedés lemehet 120-150ms szintre.

[link]

2020. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oh, köszi. Akkor abszolút felejtős. Ha 40-50 felett van a ping, akkor már akadozhat a játék.
2020. jan. 10. 17:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Budapest belterületén egy nagy lakóparkban szintén 1/0.25 garantált ADSL net csak az elérhető. Igaz 20/2 meg szokott lenni. T & konkurencia nincs.
2020. jan. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


A cégnek van ilyen jelegű előfizetése.


A játék eleve felejtős, nagyon nagy a ping (>10 másodperc), illetve bizonyos dijcsomagokban „szigorú NAT” van igy még a torent is felejtős lehet.


Olvasgass :


[link]

[link]


A skydsl elvileg "korlátlan" de szerintem a sokkal több felhasználó miatt (Európára vetitve) 9h és 17h között szinte használhatatlan.


Sok sikert. Üdv.

2020. jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Települést nem tudhatjuk meg ilyen részletes leírás mellett?
2020. jan. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!