Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a gond?

Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Vezetékes internetem van, szolgáltató adta modemmel és routerrel továbbosztva wifiként is használom azonban mostanában nem igazán gondtalan a helyzet. Pár napja kezdődött hogy pár percenként megszakadt az internet fél percekre. Ezt játék közben vettem észre PC-n. Ma azonban kora délután 2-3 óra tájékától fogva használhatatlan az egész mert hatalmas a pocket loss, PingPlotter 5 programmal leellenőriztem, a modemen ( [link] az 5 dologból 4 összevissza villog de van hogy csak 2 ég, olyankor nincs abszolút internet. A modem szorulna cserére? Routert már alaphelyzetbe állítottam, nem azzal volt a gond, többször reseteltem mindent, áramtalanítottam és vissza de nem segített, PC-n is mindent alaphelyzetbe állítottam ami a hálózattal kapcsolatos hibaelhárítóval (win10) de eredménytelenül. Már az is megfordult a fejemben ez nem-e ddos. annak okán hogy amire szoktam járni gyakran játékszerverre, azt is támadják ünnepek eleje óta kisebb kihagyásokkal..

2020. jan. 13. 19:52
 1/8 A kérdező kommentje:

a ")"-t rossz helyre raktam véletlen link beillesztésekor. Itt van még egyszer, biztos ami biztos:

[link]

2020. jan. 13. 19:54
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez lehet hogy ddos lesz...
2020. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
szuper, és az ellen van megoldás? Szóljak szolgáltatónak róla?
2020. jan. 13. 20:36
 4/8 A kérdező kommentje:
elsősorban jó lenne tudni tényleg az-e.. Csak nem tudom milyen mód van rá hogy ezt kiderítsem.
2020. jan. 13. 20:37
 5/8 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
A gépet dugd direktbe a modemre, úgy mit tapasztalsz?
2020. jan. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


Változatlan Pocket Loss-ok és első nagy piros folt mutatja is mintha pont akkor szakadt volna meg a kapcsolat mikor google-n rákerestem egy kulcsszóra.

2020. jan. 13. 21:25
 7/8 CspCsj ***** válasza:
100%

Nálam a régebbi szolgáltató is ilyesmi modemet adott. (Thomson TCM420)

Talán kétszer volt, hogy sűrűn kezdett szakadozni a netkapcsolat.

Hibabejelentés után a szerelő kijött, vizsgálódott kicsit, majd cserélte másik használtra. Mondta is hogy általában egy kondenzátor kipukkan/púposodik benne. Azt szokta cserélni és általában pár évig kibírja.

2020. jan. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
valóban a modem volt rossz, régi és elavult ezért ma kicserélte a szolgáltatótól egy úriember egy újabb változatra és már minden oké! köszi a helpet!
2020. jan. 14. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!