Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 15 km-ert át tudok hidalni...

15 km-ert át tudok hidalni vezetéknélküli kapcsolattal?

Figyelt kérdés
Egy tanyára szeretném a netet megosztani.
2020. jan. 19. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom van -e "szabadtéri repeater", szerintem párszáz méterenként ilyeneket kéne beiktatni meg persze az irányított antenna is nagyon fontos de sajnos laikus vagyok...

Jobban jársz ha szolgáltatóval behúzatod valahogy bár sajnos oda - azt sejtem - nem érdekük egyetlen tanyára vinni :-(

2020. jan. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyeneket mikrohullámú nettel szoktak áthidalni, persze az +1 előfizetés.


(amúgy a "km-ert" = kilométerert, mivel a "km" a "kilométer" rövidítése, nem pedig "káem".)

2020. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
MobilNet.
2020. jan. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Megoldható, de nem két fillér lesz.

15 km-en, 5 GHz-en (mert a 2,4 GHz-es sáv eléggé telített), a szabadteres veszteség 130 dB.


A nagy veszteség miatt nagy nyereségű (minimum 24 dBi) irányított parabola-párra lesz szükséged, amik értelemszerűen nagy méretűek (kb. 50 cm átmérőre gondolj) és kellően nagy tömegűek (kb. 3 kg).


A nagy távolság miatt számolnod kell a Föld görbületével és a Fresnel-zóna sugarával (ilyen távolságon már 15 méter!), így az antennákat jó magasra (minimum 15 méterre) kell felcipelni (és az antennák szűk szórása miatt pontosan kell pozicionálni).


Persze az antennákhoz szükség van egy-egy kültéri, távtáplálható AP-re, megfelelő mennyiségű FTP-kábelre, az antennákat és az eszközöket rendesen le kell földelni.


Szóval nem egyszerű dolog.

2020. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!