Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha az ebay megítélt nekem egy...

Ha az ebay megítélt nekem egy refundot, akkor a „vesztes „ eladó tehet ellenem bármit is, főleg az USA-ból?

Figyelt kérdés

A történet eleje szimpla, rendeltem az ebay-en műszaki cuccot, nem jött meg, refundot kértem először csak az eladótól. Nem kaptam meg, erre claim-et nyitottam.

Az eladó (USA) erre figyelmeztetett hogy oké megadja a refundot, de tudom-e (angolul írta) hogy a hamis refund kérelmek 10.000 USD-vel és 5 évi börtönnel sútjhatóak (igen ezt így leírta angolul).

Erre nem is válaszoltam semmit.

Majd jött az email az ebay-tól hogy refund kérelmem megalapozott jár a refund mert az eladó nem tudta igazolni a megérkezését átvételét a terméknek (ugye csak a feladás igazolása még kevés ha jól tudom)


"

You've been given a full refund

Hi XX

Unfortunately, we didn't receive valid tracking information from the seller. We're sorry you had a problem with your purchase.

We've issued a refund of US $51.92"


Oké.

Erre jön egy mail az eladótól az ebay döntése UTÁN hogy (angolul írja persze) nemzetközi jogi uton eljárást fognak indítani ellenem és kérvényezik a kiadatásomat (US penalty LAW paragrafus ) csalás miatt.

Igen, ez így le van írva mailben (angolul)...

Ja és az értesítése egyből a spambe került ez is érdekes....

A termék értéke 52 USD.

???

Ehhez hozzá tud szólni valaki?


2020. jan. 20. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele
2020. jan. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kell vigyázni az amcsikkal, minden piszlicsáré ügy miatt perelnek, nem is ajánlott emiatt üzletetlni velük.

De ha a refundod jogos, akkor nincs mitől félned.

Én is kértem már refundot és nem kezdett el fenyegetőzni az eladó, végig normális, neem fenyegető hangnemben írt.

Ha a megélhetősé múlik az eladónak az üzleteken, szépen fog beszélni a vásárlókkal, nem mint a kérdésben emlegetett kis egókirály.

2020. jan. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

MI a célja ezzel az eladónak? Mert az ebay döntéséig értettem a célt azt akarta hogy zárjam a claim-et vonjam vissza a refund igényemet. Oké.


Na de megtörtént a döntés most mit akar elérni?


Érdekesség hogy a levél végén van egy megbízott "law adviser office" cím megnéztem egy valóban létező bostoni ügyvédi iroda.

Hm.

2020. jan. 20. 19:54
 4/8 A kérdező kommentje:

"minden piszlicsáré ügy miatt perelnek,"


elképzelhető egy per az USA-ból 50 USD miatt?

2020. jan. 20. 19:55
 5/8 A kérdező kommentje:

" eladó, végig normális, neem fenyegető hangnemben írt."



Ő se fenyegetett amit leírt az egy száraz jogi szöveg. Ha ezt meg ezt csinálod ez meg ez lesz.

Mint amikor a NAV ír.

2020. jan. 20. 19:56
 6/8 A kérdező kommentje:

"minden piszlicsáré ügy miatt perelnek, nem is ajánlott emiatt üzletetlni velük."



A helyzet az hogy a track infó alapján látszik hogy a küldemény feladásra került eljött HUngary depot-ba (akármi is az...) és ott megállt. Dec 2. óta ott van. Hozzám soee jutott el.


Szóval ő tényleg feladta igazolni tudja én meg tényleg nem kaptam meg-igazolni tudom.

És ugye az ebay meg azt nézi van-e track info és a címeztt átvette -e.

De az ebaynek az eladó még track infót se adott (miért is nem?)

2020. jan. 20. 20:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Jelentsd az ebay-nél, még ki is vágják a fenyegetőzés miatt. Több figyelmet ennél nem érdemel.
2020. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Postára nem mentél el reklamálni, hogy hol a csomagod? Mert az eladó ezek szerint látja, hogy az országba megérkezett, és jogosan feltételezheti, hogy te azért nem ültél a babérjaidon, és legalább bementél a postára reklamálni. Sőt talán ilyenkor még kártérítést is lehet kérni, ha már itt tűnt el a posta "kezéből"

Nálam más szitu van, mert a csomagkövetés szerint még november 11.-én Isztambulban megállt a csomagkövetés, de az eladó mégsem akarta elhinni, hogy ideért a csomag. Írogatja nekem, hogy menjek le a postára, meg kérdezzem a szomszédokat, keressen a fűben :D :D .

Sajnos ilyenkor még a negatív értékeléssel sem lehet őket megfenyegetni, mert ez a lehetőség már eltűnik ilyenkorra, (január 2-ig ígérte a szállítást) de szerencsére az eBay, reklamációm után visszautalta a pénzem.

2020. jan. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!