Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mobil hotspotról miért lassú...

Mobil hotspotról miért lassú a torrent?

Figyelt kérdés
Adott egy korlátlan mobilnet, mobilról meg van osztva, laptoppal rácsatlakozva. Ha rámérek a laptopon a sebességre 15mb/s, azonban az torrent letöltési sebessége nem megy 220kb/s-nél magasabbra... Nem értem..
2020. jan. 25. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Más letöltés megy gyorsan mobilon, ugye? Nem korlátozza a szolgáltatód a torrentet?


Egyébként a vezetékes 15mb/sec sem mondható valami hűdegyorsnak manapság, amikor gigabites (67x gyorsabb) csomagok vannak.

2020. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, úgy érted, hogy a mobilnet 15mbit egyébként.. akkor a torrent van korlátozva.
2020. jan. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vezetékes... még most sem.. leírtam, hogy osztott mobilnetről van szó, amire a laptop 15mb/sec-et mér, csak a torrent lassú. Tudom, tisztában vagyok vele mennyi szolgáltató és csomag van, de sajnos jelenleg ahol lakom nincs lehetőség semmilyen szolgáltató előfizetésére, nyilván nem viccből szenvedek ezzel.
2020. jan. 25. 09:32
 4/7 A kérdező kommentje:
A korlátozást meg lehet vajon kerülni valahogy?
2020. jan. 25. 09:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet, de ahhoz kell egy gép valahol máshol, arra pl felcsatlakozol VPN-nel.
2020. jan. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egyértelmű, hogy korlátozzák, benne is van a szabályzatban. egy egész cellát meg lehetne bénítani nagyon könnyen, ha maximális sebességgel mindenkit engednének torrentezni...
2020. jan. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szlkisuj válasza:
Telekomnál:A Korlátlan Net díjcsomag keretében a hálózat egységességének, a szolgáltatások biztonságának fenntartása érdekében a következő forgalomtípusok és használati módok esetében a mobilinternet szolgáltatás az adatdíjcsomag kínált sebességétől eltérő maximális sebeséggel használható, az alábbiak szerint: Peer-to-peer jellegű fájl megosztás és letöltés (különösen Bittorrent) illetve egyéb folyamatos, hálózati túlterhelést jelentő forgalomtípusok használata esetén a letöltési/feltöltési sebesség 2/0,2 Mbit/s. Virtuális magánhálózat (VPN) használata vagy egyéb titkosított csatornákon keresztül történő forgalmazás (pl. SSH) esetén 10/5 Mbit/s
2020. márc. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!