Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Érdemes youtubeon megreklamáln...

Érdemes youtubeon megreklamálni a copyright claimet?

Figyelt kérdés

Szabadon felhasználható fájlt használtam, mégis bejelzett.

Konkrétan splice.com ról egy sample



2020. febr. 4. 18:35
 1/8 Mr. V. ***** válasza:

Teljesen felesleges... Én DJ-ként egy saját mixet töltöttem fel. Minthogy hivatásos DJ vagyok, engedéllyel, így bár a zenék egyenkénti tulajdonosai az előadók, de a teljes mix tulajdonosa én vagyok (hiszen a felhasznált anyagokért már fizettem jogdíjat). Ezt megreklamáltam mellékelve az engedélyemet is, mire indoklás nélkül visszautasították.


Átmentem más tárhelyekre és ott 1 szót nem szólt senki jogdíjak tekintetében, azóta nem is használom a tube-t.


1x próbáltam egy éve 2 perces mixet feltölteni tube-ra egy promó anyaghoz, 4 számból 3-ba belekötött, pedig csak alig fél perces részek voltak belőlük. Azóta végképp elkerülöm az oldalt.

2020. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hmm 🤔

Az én licenszemben az van hogy bevételszerzésre is használhatom

2020. febr. 4. 19:54
 3/8 A kérdező kommentje:

Sikerüült 😊😊😊 Nyertem 😊😊

Itt a link 😊 nézzétek meg, ezt kaptam emailben 😊 van még igazság 😊

[link]

2020. febr. 6. 21:42
 4/8 anonim ***** válasza:

első körben a Content ID rendszer automatikusan jelez, nem a YouTube mérlegel, hanem az algoritmus egyezést keres a jogtulajdonosok által bejelentett forrás anyagokkal. ha egyezést talál az algoritmus, akkor kapod a figyelmeztetést (attól függő tartalommal, hogy a jogtulajdonos hogyan állítja be. vannak anyagok, amiket simán fent hagy a jogtulajdonos - de pl. kérheti utána a reklámbevételt akkor is, ha te nem is jeleníthetnél meg reklámokat, ő viszont igen)

második körben sem a YouTube bírálja el a kérelmed, a reklamációdat továbbítja a YouTube a jogtulajdonosnak, hogy ő elfogadja-e vagy nem.

2020. febr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igy van, ahogy az utólsó irja. A sikerörömöd pedig jogos. Tiszteletben tartva munkásságodat, megkérdezem, hogy saját magadnak csinálod az ilyen videokat vagy a közönségnek? Mert nézegetve videoidat azt látom, hogy alig van feliratkozód, a nézettségek pedig 200 alatt vannak. Megtaláltam a kérdéses videodat is:

https://www.youtube.com/watch?v=WsFUMX-i1jA

2020. febr. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Leginkább is-is 😀

Saját magam szórakoztatására, de ha valakinek tetszik akkor annak örülök 😀

2020. febr. 7. 17:01
 7/8 anonim ***** válasza:

amúgy az ilyen szabadon felhasználható meg creative commons forrásokkal pont az ilyen ügyek jelentik a fő problémát. ha egy oldalra bárki feltölthet komolyabb ellenőrzés nékül, akkor elég csak egy valaki, aki nem figyel oda, hogy ne jogvédett dolgot töltsön fel, máris meg tud vele másokat szivatni, hogy azt hiszik, hogy szabadon használható, miközben jogvédet volt.


sőt a fordítottja is ugyanígy előfordulhat, hogy valaki ilyen helyről szerzi be, aztán beregisztrálja a YouTube-nál sajátként és máris jogvédetté válik, ami szabadon felhasználható volt. kibogozni meg elég nehéz lehet az ilyet aztán.


ilyen szempontból pl. jók az olyan oldalak, mint az Epidemic sound, amik minden zenéjüket beregisztrálják a YouTube-nál, így kiszúrják az illegális felhasználásokat - viszont, ha neked van előfizetésed náluk, akkor a te csatornádra feloldják a korlátozást, vagyis te tudod legálisan használni, miközben más meg nem...

2020. febr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na azóta megnyertem mégegyet 😊

Csak bátorítani tudlak titeket hogy hogyha valamiről biztosan tudjátok hogy a tiétek akkor ne féljetek "megvédeni" azt 😉💪

2020. febr. 18. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!