Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi számít gyors, közepes,...

Mi számít gyors, közepes, lassú weboldal letöltési sebességnek?

Figyelt kérdés

Érdekel a véleményed bármi is az és kérlek add meg hány másodperc vagy milliszekundumról van szó.Egészen pontos információk érdekesek.

Gyors ›

Közepes ›

Lassú ›



2020. febr. 5. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyors: maximum 2 másodperc.

Közepes: 2-5 másodperc.

Lassú: 5-10 másodperc.

Használhatatlan: 10 másodperc felett.

2020. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ az adott rendszer gyorsaságától, az adott hálózat sebességétől, a küldő (azaz szerver) oldal átengedő képességétől, illetve a weboldal összetételétől.


Ezt nem lehet számokban meghatározni!


Ha gyenge az internet, akkor a lapok is lassabban töltődnek be, ha a szerver oldal leterhelt, akkor úgyszintén.


Nincs erre általános számadat, azt mondom, hogy 20 másodperc alatt gyorsról beszélhetünk az adott - fent említett változók ismeretében.


Az én időmben, mikor még a mi, az igazi net generáció elkezdtünk netezni, olyan fél perc és egy perc között töltött be egy komolyabb oldal betárcsázós modemmel. És senki sem sírt, hogy lassú! Kicsit elszaladt a világ, ha valami nem azonnal van, akkor nem jó!

2020. febr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Shaddark ***** válasza:

"Ezt nem lehet számokban meghatározni!"

Ezzel nem értek egyet, szerintem legalábbis igen, az elsővel értek egyet.

Ha egy oldal 10+ secig töltöget manapság, akkor az lassúnak számít bármit is csináljon ez idő alatt. Hacsak amint elkészült nem szervíroz fel nekem egy isteni finom kávét hogy hát ez tartott ennyi ideig...


Lehet mosdatni a fejlesztőknek hogy hát ezért meg azért, mindig lehet mit mondani hogy miért normális ez. De nem az.

Van mindig egy elvárás ami az adott évet jellemzi, ha ezt nem éri el valami akkor az lassúnak számít abban az évben / abban a korban.


- A kliensek sebessége ugye folyamatosan nő, az átlag user sávszélessége minden évben egyre nagyobb, így manapság inkább szerver oldali megoldás eredménye lesz a gyors vagy lassú oldal.

2020. febr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valóban sokminden befolyásolja a betöltési időt, de törekedni kell arra, hogy a lehető leggyorsabb legyen. Például ha nem kell kinyúlni 3rd party szerverekre, másodpercekkel gyorsabban betöltődik, erre lehetne figyelni. Meg a szerver legyen akkora kapacitású, hogy a várhatób forgalmat ki tudja szolgálni. Ha mégis alulméretezték, ami előfordul, bővíteni kell, ezt sokan elfelejtik, így újra meg újra megismétlődik a baj, lásd: felvi.hu minden áldott alkalommal összeomlik a ponthatárok kihirdetésének pillanatában.


A betárcsázós korszakot ne vegyük ide. Akkoriban egy PC is 2-5 percig bootolt. Ma már ha 1 perc alatt nem indul el, az csigának számít.

2020. febr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as, azt ugye tudod, hogy pl 3G-n az átlagos sebesség 19 másodperc, 4G-n pedig olyan 12-14. Most jelenleg! Szóval azért ezek a 10 másodperces irreális elvárások kicsit túlzóak. Itt Magyarországon sem mindig elérhető, de pl én élten jópár helyen a világon, bizony az a fél perc teljesen reális indiában, vietnámban, de azt mondom, hogy ausztrália egyes területein is! Szóval általánosságban nem lehet meghatározni ezt a sebességet, olyan sok összetevős.

Adott személy elvárásai is befolyásolják, mert én pl daily drivernek még mindig egy nokia c7-et használok és ott pl van, hogy 20-25 másodperc egy oldal betöltése 2G-n. Mivel az életvitelem olyan, hogy nem rohanok sehova, nem érdekel a dolog, ha várni kell. Egy mai 10 éves, aki tolja magába a hellt, nem bír várni 2 másodpercet sem s 8-10 másodperc után hagyja a francba az oldalt.

2020. febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Shaddark ***** válasza:

Ebben igazad van, de a mobil net eszembe se jutott, egyáltalán nem használom, csak utazáskor gps-re.

De ott nem a weboldal sebességétől függ a dolog, ha rossz a lefedettség minden lassú lesz vele, ha jó akkor azzal is minden gyors.

Így nem feltételeztem hogy kliens oldalról érdekli a kérdezőt válasz :)


- A 3g feltehetően megszűnik amúgy nemsokára

[link]

2020. febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mobilneten (4G) is lazán bejön nekem a gyakori 3 másodperc alatt, a facebook 7, az index 6, a port.hu 4, egy random webshop 4 másodperc alatt.
2020. febr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!