Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létrehoztam egy PayPal fiókot,...

Létrehoztam egy PayPal fiókot, de fényképes igazolványt kér tőlem. Megbízhatok az oldalban?

Figyelt kérdés
Nemrég létrehoztam egy PayPal fiókot ( [link] de nem sokkal később az az üzenetet kaptam az oldaltól, hogy töltsek fel egy fényképes igazolványt. A kérdésem az lenne hogy mindenkitől kér-e igazolványt és ha igen, akkor elég megbízható-e az oldal ahoz, hogy megadjam. Elnézést az értetlenkedésemért de nem nagyon vagyok jártas ilyen dolgokban. A válaszokat előre is köszönöm.

2020. febr. 5. 14:13
 1/8 Mr. V. ***** válasza:
100%

Tőlem évekkel ezelőtt nem kért, de mivel HTTPS és több éve üzemel, magyar piacon is jelen van (pl. a jegymesteren is lehet paypal-al fizetni), garantáltan megbízható.


A banki változások miatt szükséges egyre több adat megadása sajnos.

2020. febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2017- ben regisztráltam, és akkor még nem kért tőlem sem. Az oldal megbízható , mióta megvan használom.
2020. febr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem! Soha ne adj ki a kezedből - akár csak fénymásolva is - személyes iratot!
2020. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 valami indokfélét rittyents légyszi, csak hogy mi is tudjuk már!
2020. febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos tevékenységekhez kér, pl nekem pár hónapja egy 2500+ dolláros kifizetésnél kért. Amúgy nem értem a problémád, itt egy ismert nemzetközi cégről beszélünk, nem valami sufni pénzváltó.
2020. febr. 6. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Utolsó, lehet csak én vagyok ilyen, de én egy picit félek csak úgy kiadni a személyes adataim neten keresztül még ha egy nemzetközi cégről is beszélünk. Már csak egy kérdésem maradt. Mikor ki kell választani az okmány típusát van egy olyan válaszlehetőség hogy nemzeti azonosító. Ez most a személy igazolványt takarja, vagy valamilyen másik okmányt?
2020. febr. 6. 08:16
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj, ha csak úgy kiadod a kezedből, rajta a fényképeddel, az azonosítójával, az adataiddal ezt az okmányt, mi garantálja, hogy nem készítenek belőle másolatot és használják fel bűncselekményhez? gondolkozz már! Itt konkrétan egy hatósági okmányról kérnek tőled másolatot! Amelyről CSAK hatóság, vagy átvilágított szolgáltató kérhet! De a te bajod, ha megcsinálod! Ne csodálkozz, ha esetleg a neved felmerül bűncselekményben! Önmagában NEM csak a cég látja majd, de az internetes adatátvitel miatt, BÁRKI megszerezheti!
2020. febr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván fényképről csinálnak neked egy olyan hamisítványt, ami teljesen elmegy igazinak, azt felhasználják - mire is??? Aztán téged meg jól meghurcolnak, mert ahol soha nem is voltál, ott tegyük fel megtalálták a személyidet egy bűntény helyszínén, mire te bemutatod az eredeti személyidet, és láss csodát, élesebb a kép, nincs perspektívába torzulva, esetleg a chip is ott van benne... Úgy rettegtek az eggyel biztonságosabb dolgoktól, mintha nem lenne mindenütt a szátokba rágva, miért jó, miért kell. Nyilván az álhíroldalaitok mondják a tutit, hogy hú, mától mindenkinek ellopják valakik a személyiségét, mert most már csak egy copy paste... Aha, tényleg nincs aberrált matekkal rommá védve, maga a plasztikkártya sincs dugig sehonnan nem megismerhető másolásvédelmekkel, miközben egyébként tényleg nincs miért védeni ennyire egy személyit. Ha nem sikerül belegondolni, legalább a google használata menjen már!
2020. febr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!