Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit lehet kapni ha valaki...

Mit lehet kapni ha valaki megsérti a szerzői jogokat?

Figyelt kérdés

Van egy webshopom, ahol különböző saját minták vannak fent(pólóra nyomtatható minták) és észrevettem hogy nyílt egy webshop aki jópár képet tőlünk lopott. Felment az oldalunkra és letöltötte gondolom.


Nem akarom beköpni, mert sose voltam ennek a híve, csak kíváncsi vagyok hogy mit kapna ha mégis beköpném?

Csak simán letöröltetnék vele a képeket és ennyi?


Illetve náluk ez úgy van feltüntetve hogy a minták alá odavan írva hogy "xy feltöltötte" szóval harmadik fél ként. Viszont a weboldalon SEHOL nincs ilyen lehetőség illetve erre utaló dolog hogy bárki is feltudna tölteni oda képet.


Ilyenkor mi a helyzet? Előre is köszi a válaszokat



2020. febr. 19. 07:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy a jogtulajdonos mit követel. A szerzői jogokat illetően a Btk. és Ptk. is rendelkezik. A Btk. akkor bünteti, ha ezzel vagyoni hátrányt okoz a szerzői jog tulajdonosának, ekkor pedig - az okozott kár mértékétől függően - akár komoly börtönéverkre is lehet számítani. (Mondjuk ahhoz azért elég komoly nyereséget kell produkálni, hogy valakit ténylegesen lecsukjanak emiatt, ileltve jelen esetben az is kérdés, hogy a feltöltéskor milyen jogokat ruházott át a feltöltő nektek, mert én úgy sejtem, hogy ezzel a cselekedettel a konkurens webshop csak akkor okozott vagyoni hátrányt a jogtulajdonosnak, ha egyébként ő tőletek a munkájáért részesedést kapott volna.)

A Ptk. már kissé kacifántosabb dolog. Attól függ a büntetés, illetve intézkedés mértéke, hogy mit követel a jogtulajdonos. A leggyakoribb, hogy a jogsértő magatartás beszüntetését szokták követelni. Azaz: kapnak egy felszólítást, hogy az engedély nélkül megszerzett szellemi termékek forgalmazását szüntessék be. A gyakorlatban általában ezzel be is szokott fejeződni az ügy, csak komolyabb esetben szoktak továbbmenni, illetve akkor, ha ennek ellenére is folytatják a jogsértést. (Természetesen a jogtulajdonoson múlik, hogy mit követel, de sokszor még nagy cégek is megelégszenek ezzel.)

Aztán persze lehet különböző mértékű kártérítéseket kérni. Részben az esetleges bevételkiesésért, illetve ha ebből a jogtulajdonosnak közvetlenül bevétele nem származik, akkor is kérheti az így szerzett haszon értékét.

2020. febr. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!