Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » FTP probléma. Mi a teendő?

FTP probléma. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Végső elkeseredésemben írok ide. Számtalan, 1000 meg 1 Magyar/Angol fórumot/weboldalt olvastam de sehol nem találtam olyan választ ami megoldotta volna az alábbi problémámat. Egy webtárhely FTP-re szeretnék felcsatlakozni, azonban bármilyen beállításokat próbálok nem akar működni. A formaságokon előre is szeretnék átesni, hogy "kapcsold be a passive módot!" mert már azt is próbáltam.

három programmal próbáltam bejelentkezni ezek pedig a

- Total Commander

- Filezilla

- Winscp


Mindegyik más-más üzenetet dob fel de gyanítom egy problémára utal.


A Total Commander eme üzenetet dobja fel nekem: "port failed, try pasv mode!"

A filezilla: "Az adatkapcsolat nem hozható létre: ECONNREFUSED - Szerver által visszautasított kapcsolat"


Valami a portokkal problémás viszont fogalmam sincs, hogy mit kellene ezekkel kezdeni ezért várom a hozzáértők segítségét akik részletesen eltudják nekem magyarázni. Tényleg száz meg száz oldalt átkutattam, videókat is néztem de semmi nem segített, valószínűleg a hozzá nem értésem is akadály.


A routerem pontos típusa: TP-Link Wireless N Router WR840N

Model No. TL-WR840N


Előre is nagyon szépen köszönöm azoknak akik bármilyen úton, módon megpróbálnak segíteni nekem.



#FTP #FTP szerver #ftp kapcsolódási probléma #ftp csatlakozás
2020. márc. 8. 00:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a support szerint is 21-es portszámmal működnek a tárhelyek.
2020. márc. 8. 00:40
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy SFTP, és azt pl. a TC (ha jól tudom) extension nélkül nem tudja. Mondjuk a Filezillának kéne tudnia, de akkor 22-es port a default. Ellenőrizd a beállításoknál.

[link]

A tűzfalat is ellenőrizd, nem tiltja-e. A routerben se legyen port forwarding rá.


WinSCP beállítás SFTP-hez:

[link]

2020. márc. 8. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Időközben rájöttünk a probléma forrására. A szolgáltatónk NAT mögé rakott minket ezért hiába vannak megnyitva a szükséges portok nincs reakció. Már írtunk ezzel kapcsolatban a szolgáltatónknak és már csak a válaszukat várjuk, hogy kiszednek-e minket a nat mögül.
2020. márc. 8. 11:46
 4/11 anonim ***** válasza:
(A NAT-nak illene továbbküldeni a portszámot, és oda-vissza címet fordítani.)
2020. márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A NAT-nak csak a server oldalon van jelentősége, kliens oldalon indiferens.


Viszont sokfajta ftp van, interneten csak passzív módú ftp van gyakorlatilag. De: lehet titkosított:

- FTPS utólag titkosított: ez a legelterjedtebb legkompatibilisebb

- FTPS előre titkosított

- SFTP csak a 21 porton kommunikál, míg az előzőknek vannak magasabb visszirányú portjai amit server oldalon nyitni kell (a kliensen nem).

2020. márc. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"a support szerint is 21-es portszámmal működnek a tárhelyek"

Ha ezt így konkrétan megadta, akkor FTP lesz. :(

Azért ellenőrizd, hogy 20 és 21-es port se legyen szűrve a tűzfalon.


Egy tipp:

"I was also getting this error message, tried switching between active / passive modes, changing port, restarting router. The only thing that helped me was reconfiguring FileZilla Network Configuration Wizard as per instructions I found here."

[link]

Ide mutat:

[link]

+ hátha mégis SFTP:

[link]

2020. márc. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez sima FTP szerver.

Ismerősömnek megadtam az FTP adatokat és Őt probléma nélkül felengedte. Egyszerűen már fogalmam sincs, hogy mihez kezdjek.

2020. márc. 8. 21:45
 8/11 anonim ***** válasza:
#7: Neked is ugyanolyan neted van mint az ismerősödnek?
2020. márc. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Próbáld böngészővel, pl. itt:

[link]

Vagy közvetlenül a böngészőben "ftp://" protokollal.

2020. márc. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, hogy ő neki milyen internete van. Ha szolgáltatóra gondolsz nekem Invitel van.


Az fps tester utolsó sorai a logból


Reply: 200 Type set to I


Command: PASV


Reply: 227 Entering Passive Mode (5,189,148,170,238,30).


Command: MLSD


Error: Could not establish data connection: Connection refused

2020. márc. 9. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!