Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudodm erősíteni a...

Mr.okos kérdése:

Hogyan tudodm erősíteni a szolgáltatótól kapott internetet wifin?

Figyelt kérdés
Van egy 300 Mbs erősségű internet előfizetésünk egy szolgáltatónál. A jel bejön egy modem/router eszközbe, ami alapban is wifi-vel rendelkezik. A baj az, hogy az eszköznek a wifi-je nagyon gyenge, és a lakás emeletére a jel csak 10-15% ér el (Közvetlen a router mellett 260 Mbs, míg az emeleten csak 20-25 Mbs a jel). Meg lehet valahogy oldani, hogy erősebb legyen a jel (és ezáltal az internet) a felső szinten is? Esetleg ha egy erős több antennás routert rákötnék a szolgáltatótól kapott eszköz egyik LAN portjára, akkor erősebb lenne a jel?

2020. márc. 14. 22:36
 1/7 Derwer ***** válasza:

Repeater.

Vagy egy ap/router ami a lehető legmesszebb jut el kábelen az emeletre.


Az új routert helyesen be kell konfigurálni :

1: IP címet adni neki a jelenlegi subnet NEM DHCPs részéből

2: kikapcsolni a DHCP szervert rajta.

3: LAN portokon összekötni a két routert


A repeater egyszerűbb, de lassabb, az új ap/router kábelen gyorsabb de be kell állítani egyszer.

2020. márc. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És milyen routert érdemes venni, ami átviszi a falakat? számít az antennák száma, vagy mit kell nézni?
2020. márc. 15. 13:59
 3/7 Derwer ***** válasza:

Ha leegyszerűsítem akkor minél nagyobb szám legyen rajta.

Ha technikai b vagyok akkor minél fejlettebb MIMOt tudjon.


De ha már két APd lesz kábelen, akkor az egy akkora előre lépés, hogy majdnem mindegy.

Egy Apával mindig rizikós lesz a dolog.

Es ne feledjük a kliens oldalán is lehet gyengeség.


Ha profi megoldást szeretnél akkor Mesh rendszer fog kelleni. De ez drágább is.

2020. márc. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget!

Sajnos nem értek hozzá, ezért kérdezek ennyit. :)

Kinéztem 4 routert abban az árkategóriában ami még belefér. Nem tudom ezek közül melyik lenne a legjobb?


TP-Link Archer C80 AC1900;

D-Link DIR-882 AC2600;

Tenda AC18 AC1900;

ASUS RT-AC65P AC1750;


A fent írt pontokat kicsit ki tudnád fejteni? Ha jól értem, akkor a meglévő eszközről kell neki fix IP címet adnom? És a bekötött új eszközön pedig ki kell kapcsolnom a DHCP szervert (nem nagyon tudom az mire való)? Ha jól gondolom, akkor 2 hálózat lesz, és az eszközökkel az utólag bekötött router hálózatára kell csatlakozni?

A segítséget előre is köszönöm!

2020. márc. 15. 16:16
 5/7 Derwer ***** válasza:

A tenda nem router, hanem ipari hulladék, azt felejtsd el.

Én általában ASUS párti vagyok, mert nagyon okos firmswre-t kapsz hozzá. (pl tud VPN klienst+szervert, okos QoSt, stb) De amúgy a többivel se lesz gond.


De ha ilyen komoly routert veszel, akkor jó eséllyel a szolgáltatóét érdemes lecserélni erre. (és a szolgáltatóét használni másodikként, ha lehet)

Sima LAN kábelen érkezik az internet, vagy a jelenlegi routerben van modem is?


Kifejtések:

1 erős router jó eséllyel nem fog olyan lefedettséget adni, mint két gyengébb router.

DHCP szerver biztosítja az IP címek kiosztását. Két DHCP szerver NEM lehet egy hálózaton, mert galibát okoznak, ezért kell kikapcsolni a másodlagos routeren, bármelyik is legyen a másodlagos. (mert a másodlagos router csak switch + AP lesz, nem átjáró, nem központi eleme a hálózatnak)

Nem, ha jól csinálod, ahogy mondom akkor egy hálózat lesz, ahol a kliensek mind látják egymást.

Ugyanakkor két WIFId lesz - mégha azonos is lesz a nevük + jelszavuk - ami két külön szigetet fog képezni az éterben. A kettő között nem lesz transzparens roaming, ahhoz MESH WIFI kell.

(Javaslom amúgy az eltérő nevet de azonos jelszót, mert akkor mindig tudod melyikhez vagy csatlakozva, de nem kell két jelszóval bíbelődni)

2020. márc. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes választ. Szerintem a szolgáltató által biztosított eszköz modem és router is egyben. Egy kábelen jön be a jel (a szolgáltató felől), ez megy be az eszközbe, erre van csatlakoztatva a (vezetékes)telefon, a IP TV boxok (kábelen).


Ehhez hasonlóan: [link]

2020. márc. 16. 01:49
 7/7 Derwer ***** válasza:

Akkor ezt nem tudod eltavolitani a központból.

Esetleg tud modem/bridge üzemmódot, és akkor lehet egy új okos router a központi eleme a hálózatnak.


Ha nem kész központi eleme, akkor elég egy kisebb router vétele is ha szeretnél spórolni.

No persze bármelyik routert lehet csak APként használni, a nagyokat is.

2020. márc. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!