Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ki tudják nyomozni változó IP...

Ki tudják nyomozni változó IP cím alapján a hamis bloggert?

Figyelt kérdés
Készült rólam egy fika blog, ami azt takarja, hogy az én nevembe szex történeteket írnak a pasimmal és a bátyámat drogosként állítják be. Szeretnénk bemenni a rendőrségre ez ügyben mert már ez elég komolyra fordult, míg az elején még tűrtem. Ha a készítőnek változó IP címje van akkor ki tudják nyomozni, hogy ki csinálja a blogot és milyen büntetésre számíthat?
2010. júl. 25. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ezzel kapcsolatban írj a blogot üzemeltető szolgáltatónak, és törölni fogják.
2010. júl. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már írtunk 2 hete. Semmit nem lépnek. Bescanneltük a személyi igazolványomat is, hogy igazolni tudjam, hogy én vagyok az a személy akiről szól a blog és nem valós.

Ezért szeretnénk már rendőrséghez fordulni.

2010. júl. 25. 23:35
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

A rendőrség ki tud nyomozni sok olyan bűnözőt, akinek még lakcíme sincs, nemhogy IP címe. :)

Természetesen igen, a dinamikus IP cím lenyomozható.

Hogy milyen büntetés? Véleményem szerintem amit leírtál nem bűncselekmény, tehát nincs büntetés.

Ha úgy érzed ezzel neked kárt okozott (nem csak anyagi kár lehet kár) és erről meg tudod győzni a bíróságot is, polgári peres eljárásban követelhetsz tőle kártérítést.

2010. júl. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Oberle Gábor ***** válasza:

Menj be a helyi rendőrörsre és kérdezd meg, mit tehetsz! Szerintem is a polgári pert fogják javasolni.

Másik megoldáshoz se kell sokat gondolkozni... Ha van olyan ismerősöd, aki "kemény legény", akkor azzal (és társaival) keresd fel a blogot író személyt (gondolom tipped csak van) és próbáld jobb belátásra bírni!...

Mind a kettő megoldás macerás, viszont az egyik törvényes a másik "öntörvényes"...

2010. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Igen IP cím alapján le lehet nyomozni bárkit még akkor is ha dinamikus (állandóan változó)ip-je van, mert a szolgáltató köteles megőrizni minden adatot arról, hogy kinek mikor, milyen ip volt kiosztva. (Sőt akkor is le lehet ha vpn titkosított szerveren keresztül netezik, de ebbe most ne menjünk bele :))

El kell menni a rendőrségre és feljelenteni, ugyan is ez bűncselekmény.

Rossz hírnév keltése, becsületsértés, személyes adatokkal való visszaélés, és még sorolhatnám a leendő vádirat pontjait :D

2011. márc. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!