Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a véleményetek Paul Street...

Mi a véleményetek Paul Street youtuber-ről?

Figyelt kérdés

Egyesek nagyon kedvelik, de sokan leszólják az állítólagosan lopott tartalom miatt.

Én csípem a videóit, jó kikapcsolódást nyújtanak esténként és emberileg is szimpatikusnak, korához képest intelligensnek tűnik.



2020. márc. 29. 18:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
Az egész csatornája clickbaites cringe videókból áll.
2020. márc. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Régen szerettem, mert érdekes témákat boncolgatott és az elsők között volt ebben a műfajban. Szépen fogalmazott, összeszedett volt, tetszett.

Ma már nem bírok megnézni egy videót sem tőle, főként a reklámok miatt mert nagyon durván telerakja őket. Élvezhetetlen így az egész. Személyisége is változott, ami teljesen varhato volt egy tini gyerektol. Még régen, 13 éves korában tényleg nagyon egyetertettem vele azzal kapcsolatban, hogy attól, hogy valaki fiatal, meg lehet intelligens, ennek ellenére mégsem szolalhatnak meg a fiatalok olyan módon és fogadtatassal, mint az idősebb korosztály. Szóval régen olyan talpraesettnek láttam, tetszett hogy kifejti a véleményét. Ma már eléggé tömeg lett, de ilyen furcsa mesterkélt módon próbál mégis kitűnni, elvontnak lenni.

Illetve azért én is igényesebb lettem a videók téren is, már nem nézek meg minden hülyeséget. Van egy szint ami alá csak direkt módon megyek.

Szóval igen, paulstreet számomra már nem nézhető, viszont (azt hiszem)azariah néven tevekenykedik most egy zenés csatornán. Az már valamivel minőségibb tartalom.

2020. márc. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

A "lopott" kifejezést használni szellemi termékek esetén eléggé problémás.

Mikortól nevezünk egy témát eredetinek? Tekintve, hogy a világon van sokmillió ember, aki tartalmat tesz közzé, elég nehéz (szinte lehetetlen) olyasmit kitalálni, amihez hasonló sem jutott eszébe senkinek.

Mondjuk ha én a kutyámról teszek fel videót, akkor lopok? Hiszen százezernyi - ha nem több - ember tesz fel a saját kutyájáról képet, videót.

Lopás helyett inkább a másolás lenne a korrekt kifejezés, de attól, hogy - az iménti kutyás példánál maradva - valaki olyasmit készít, amihez hasonló már létezik, az még nem biztos, hogy a másolás fogalmát kimeríti. Honnantól számít valami másolásnak, és meddig inspiráció? Másolás az, ha egy adott nyelven, vagy adott formában nem elérhető anyagot dolgozunk fel? Másolás-e egy téma feldolgozása?

Ezek eléggé elgondolkodtató kérdések. Ráadásul egy tényanyagról videót készíteni... ilyen logikával az összes történelemkönyv csak ócska másolat, hiszen már rengetegen megírták az I. Világháború történetét is.

A konteó-témában eleve nincs túl sok anyag. (Mondjuk szerintem ez nem is igazán baj, de ez az én magánvéleményem.) Sokukról semmilyen formában nincs magyarul elérhető forrás. Meg eleve nem baj az, ha ugyanarról a témáról más is kifejti a véleményét.

A videói egyébként szórakoztatóak, bár van két dolog, amit nem bírok benne. Az egyik, hogy az érvelései ezer sebből véreznek. Oké, hogy konteó, meg áltudomány, meg ezotéria... de zavaró tud lenni, amikor egy-egy videó hemzseg az érvelési hibáktól. Lehetne ezekről a témákról úgy is videót készíteni, hogy mindenféle hangzatos szóvirág helyett pontos, és tudományos érveket/ellenérveket sorakoztat fel.

A másik a vágás. Értem én, hogy most az az ultratrendi, ha még a mondatok közti két tizedmásodperces szünetet, meg a levegővételt is kivágják... de ez ettől még egy iszonyatosan idétlen szokás.

2020. márc. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

A vágás tényleg undorító! Nehezemre esik hallgatni a mondandóját. A másik, hogy sokat beszél, felesleges mondatokkal van tele a videó. A tanulom magam csatornát is ezért nem nézem (ez még durvább ilyen szempontból)... A felesleges körítés több mint maga a tartalom.

Paul streetnél nem tetszik még az se, hogy konteókkal, kitalált történetekkel van tele az egész. Persze ez inkább az én hibám, mert erről szól a csatorna, ne nézzem ha nem tetszik a téma.

2020. márc. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
#2 Egyetértek. Regen en is szerettem nezni, főként azert mert nem tudtam még annyira angolul, es magyarok kozt o volt kb az első aki ebben a témában videókat gyártott. Akkor látszott, h rendesen utánajárt a dolog után amiről csinált videot, több forrásból tájékozódott stb. O is ellene volt annak hogy “lopás”, reklámok, bekepzelt emberek a youtube miatt stb. Aztán lám lám ugy mint a tobbibol belőle is ugyanez lett amit leszólt, konkrét angol videók lemasolasa, meg a borítókepet is lopja, aztán megpróbálja eladni sajátkent, persze reklamokkal teletomve. akinek kicsit több esze van, vagy nem nézi, vagy eredeti angol videókat néz. Nyilvan mindenki inspirálódik mástól, de az mas hogy az egesz videot lemasolod. Mar egyet sem tudok tole megnezni, annyira cringe. Hallgatni sem bírom kb. Egy masik youtubeost, U2Row-t vagy hogy hívják, is pont ezert töröltek, mert egy az egyben tartalmat lopott mástól. De hat kisgyerekeknek(akik nézik) ez úgysem fog sose feltűnni..
2020. ápr. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

A régi videói szerintem is jók voltak. Akkor még úgy tűnt, hogy egy egészségesen szkeptikus emberke.

Most meg:

- Borzalmas minőségű felvételen látható ahogy egy őz átfut az autópályán - no, ez bizonyosan egy szellem. Hát persze.

Szenzációhajhász lett, és tény, hogy vannak olyan videói, amelyek angol nyelvű videók szolgai másolatai.


De a legrosszabb a kommentszekció. Abba beleolvasol, és agyzsibbadásod lesz.

2020. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Jókat szokott csinálni. Valami szörnyesek, meg ilyenek. Ezek nem nagyon tetszettek. Meg hogy tele rakja reklámmal, az is igaz.

De van az a "Ezért rúgtak ki az iskolából" címu videója, az nagyon odavágott, az tetszett nagyon. Adtam.

2020. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
55%
Ami azt illeti, a videóiban körülbelül 1-2 reklámot szoktam látni, és szerintem a 359 ezer feliratkozóját nem a semmiből fújta össze a szél, és ahogy ő is fogalmazott már elért egy olyan szintre hogy azért jusson belőle neki valami. A vágás pár helyen tényleg nem a legjobb, de a kép és a hangtechnika nagyon sokat javult az évek alatt. Lopott content? Nem. Nyilván inspirálódik valahonnan ő is, és ahogyan ő is elmondta, van amikor külföldi videókból szedi az anyagot, viszont szerintem érdemes azért megemlíteni hogy sok dolgot hozzátesz ő is, összeszedetten csinálja meg a videóit, szereti csinálni is, emberileg pedig mindenki döntse el hogy szimpatikus e neki vagy nem, bár szerintem elég érett és intelligens volt és jelenleg is az a korához képest. Nézzétek az instaliveokat amikből kicsit jobban meg tudjátok ismerni és lehet hogy más, pozitívabb lesz a véleményetek róla.
2020. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%
#5 vagyok.Alapbol a csavo rendkivul ertelmes, valasztekosan beszel, jol fogalmaz stb. megneztem ezt a sulis videojat is, es nagyon tetszett a beszedstilusa es ahogy kifejezi magat, bar maga a tema kicsit fel lett fujva. Itt lathattuk az igazi onmagat. de sajnos minosegi tartalmat ezen kivul mar nem nagyon nyujt, a kovetoket pedig nem csak osszegyujteni, hanem megtartani is kell. Amit meg nem angol videok lemasolasaval, clickbaites cimekkel es boritokepekkel kell elerni.
2020. máj. 26. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
8%
Én nem szoktam nézni a Paul utcát de melyikre gondolsz a Debreceni Paul utcára vagy az Esztergomira.
2020. máj. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!