Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom átállítani?

Hogyan tudom átállítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szeretném telepíteni a 64 bites win 10et (lenovo G580)

Viszont a telepítésnél nem engedi, mert, hogy a lemezre nem telepíthető.


Pontos hibaüzenet:


A Windows nem telepíthető erre a lemezre.

A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz.

Az EFI alapú rendszerekben a Windows csak a GPT lemezre telepíthető.


Az a problémám, h nem törölhetem a particiókat, mert az 'E' meghajtót szeretném megtartani, mert tele van számomra fontos tartalommal (képek pl)


Viszont a Boot résznél nem tudom, h hol tudnám átrakni, h működjön.


Köszönöm szépen

L.


2020. ápr. 3. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Mentsd le az adatokat és formázd le.
2020. ápr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom sajnos sehova lementeni, így azért maradna azon a meghajtón.

Nincs jelenleg akkora GBos üres helyem, ahova ki tudnám írni őket.


A 'C' Formáztam mikor kiadta a 3 partíciót, de nem engedi sajnos.

2020. ápr. 3. 12:57
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom már rendesen bekapcsolni a gépet, ha az elsődleges indítás a 'C' akkor is már a win telepítőt adja be :(
2020. ápr. 3. 13:15
 4/8 A kérdező kommentje:

És ha megprobalom csak a 0. Partíció 2.meghajtot törölni és úgy létrehozni egy Új at?hogy a 3 meghajtóhoz nem nyúlok?

53.4 GB kép, muszáj, h megmaradjon.

Eddig nem volt ilyen problémám.

2020. ápr. 3. 13:19
 5/8 anonim ***** válasza:

A laptopod UEFI módban boot-ol, nem BIOS módban (akár BIOS-CSM, akár natívan). Ez azért probléma, mert UEFI módban csak GPT partíciós táblát használhatsz, míg az MBR partíciós táblát csak BIOS (vagy BIOS-CSM, ugyanaz a kettő) módban használhatod. A BIOS-CSM csak annyiban tér el, hogy ez az UEFI-gépek egyik kompatibilitási módja, ami visszafelé kompatibilitást biztosít pont az ilyen esetekre, hogy lehessen boot-olni szükség esetén MBR HDD-kről is. Amíg a laptopod UEFI-módban van, addig soha nem leszel képes boot-olni az MBR partíciós táblájú HDD-dről, így értelemszerűen telepíteni sem fogsz tudni rá rendszert. Át kell állítanod BIOS-CSM-be.

A következőképp teheted ezt meg: Kapcsold ki a laptopot. Indítsd el, de a bal felső sarokban található pici gombbal (a nagy mellett jobbra találod). Ezt a pici gombot tartsd lenyomva addig, míg meg nem jelenik a logo. A logo után előbukkan egy kis ablak, itt a nyilakkal vezérelve válaszd ki a "BIOS Setup" opciót. Bejutottál a BIOS-ba. Lapozz a "Boot" fülre és itt a "Boot Mode" sort állítsd át "Legacy support"-ra. Lapozz az "Exit" fülre, válaszd az "Exit Saving Changes" opciót, majd lapozz a "Yes" gombra a nyillal és nyomj entert. Mehet a boot-olás a telepítőeszközről így már.

Ha mégsem jó így sem, az hamar kiderül, ugyanis ki fog dobni a telepítő és újra fog indulni a laptop, mielőtt bármit is tehetnél. Ez akkor azt jelenti, hogy a telepítőeszköz rosszul lett elkészítve, mert nem BIOS-CSM módú boot-oláshoz csináltad meg, hanem UEFI-módú boot-oláshoz. Készítsd el újra a telepítőeszközt, ha a BIOS átállítása után sem jó. Használj hozzá Rufus-t, innen szedhető le: [link] - csak pendrive-al használható a program, csak szólok. Ha lent van, indítsd el, válaszd ki az "Eszköz" legördülő menünél a pendrive-odat amiből telepítőeszközt szeretnél csinálni. Lejjebb a "Boot kiválasztása" legördülő menü mellett találsz egy "Kiválasztás" gombot. Nyomj rá és tallózd ki a .iso fájlformátumú Windows telepítőfájlt. Partíciós sémánál válaszd az "MBR"-t a legördülő lehetőségek közül. A "Cél" legördülő menüben ekkor megjelenik a "BIOS (vagy UEFI-CSM)" opció. Az úgy jó, az kell neked. A többi beállítás maradjon úgy ahogy van, mást ne piszkálj, nyomj rá az "Indítás" gombra. Lefut, újraindítod a laptopot, boot-olsz a frissen elkészült telepítőeszközről, telepítesz és kész.

Ha nem lenne .iso Windows telepítőfájlod, akkor indítsd el újra a "Windows Media Creation Tool" nevű programot, amit a Microsoft oldaláról szedtél le (innen: [link] - remélhetőleg). A "Mit szeretne tenni?" kérdésre jelöld ki a "Telepítési adathordozót készíteni" opciót, majd tovább. A következő ablakon rád bízom mit választasz, maradhat automatikusan is, vagy beállíthatod, hogy 32bit-es legyen (mást nem nagyon tudsz állítani). Tovább gomb, a következő ablaknál a "Válassza ki, milyen

2020. ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Válassza ki, milyen adathordozót szeretne használni" résznél jelöld ki az "ISO-fájl" lehetőséget. Felugrik a fájlkezelő, kérni fogja, hogy tallózd ki hova mentse. Rakd valahova, ahova szeretnéd. Utána elkezdi letölteni és iso fájlba írni a telepítőt. Ezt az iso fájlt kell majd a Rufus-ba a fentebb leírtak szerint betallóznod.

No, igaz közben véletlen elküldtem, de azt hiszem mindenre kitértem (két részletben). Ha elakadnál, írj, segítek, bár szerintem elég érthető módon fogalmaztam (csak sokat írtam).

2020. ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként igen, ha formázod a C-t, akkor általában eltűnik az eddig gépen lévő rendszer és nem tudsz újra beboot-olni a Win7-be, használni azt. Ez már csak ilyen.

Ami a telepítőeszközt illeti, mivel eddig UEFI-bootolás mellett elindult a telepítő, ezért valószínűleg UEFI-CSM(vagy BIOS)-ra váltásnál ki fog dobni a telepítő mindenképp, így eléggé sanszos, hogy újra kell csinálnod a telepítőeszközt. Megadtam ahhoz is a leírást, ha azt követed, akkor elvileg nem lehet baj és megmaradnak az adataid. Csak figyelj majd arra, hogy telepítésnél véletlenül se formázd a képeket tartalmazó adatpartíciódat.

2020. ápr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sikerült!! Köszönöm :)
2020. ápr. 3. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!