Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 1000Mbit helyett 100Mbit/s a...

1000Mbit helyett 100Mbit/s a letöltési sebességem. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Van egy 1000Mbites internetünk bekötve, de csak 100 Mbittel tudok letölteni. A feladatkezelő is annyit ír, és valójában is így jön a letöltés. Az alaplapom (GA-AB350M-DS3H V2) képes fogadni az 1000Mbites sebességet, és router (huawei echolife hg8121h) is tudja az 1000Mbitet. Digi Net 1000 van bekötve. A router és a gép között UTP cat5e kábel van (új). A digisek szerint ők látják, hogy megy az 1 giga a routerembe, viszont én nem látom. A routerbe ha belépek Eth Port Information-nél is 100Mbit/s-ot látok, bármelyik portba is dugom. Mi lehet a probléma? Köszönöm.
2020. ápr. 4. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen fajta modemet kaptatok a Digitől? Huawei vagy ZTE? Utóbbin 4 port van és mind a 4 1000-es. Előbbin 2, de csak az egyik 1000-es, a GE jelölésű. A FE jelölésű csak 100-as. Ha ez a típus van nálatok, akkor ellenőrizd, hogy a GE portba legyen dugva a kábel. A gépen is ellenőrizd, hogy nincs-e letiltva a BASE-T 1000 üzemmód a hálózati kártya tulajdonságainál. Ha nincs, akkor a kábel a rossz. 8 vékony ér van benne, ha csak egy megtörik vagy elszakad, 100-as lesz a kapcsolat.
2020. ápr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Huaweit kaptunk, és a GE portban is 100-at ír ki ha belépek a routerhez. A kábelemre én is gyanakodtam, de ma vettem egy másikat és azzal is csak 100Mbit jön, szerintem kicsi rá az esély hogy mind2 rossz legyen. Azt a base 1000-res beállítást meg nem találom Win 10 pro-n. Tudnál abban segíteni? Előre is köszi.
2020. ápr. 4. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!