Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A trollkodás bűncselekmény? :O

Sertralin89 kérdése:

A trollkodás bűncselekmény? :O

Figyelt kérdés
Most olvastam egy pár cikket, hogy bizonyos esetekben a trollkodás bűncselekmény lehet. Van ilyen? Gondolom az ilyen becsületsértő dolgokról van szó...mi a magyar jogrend álláspontja erről?

2020. ápr. 13. 10:32
 1/8 anonim válasza:
72%
Inkább a rémhír terjesztés az
2020. ápr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MancsWolf ***** válasza:
Képlékeny a téma. Ha úgy trollkodsz hogy szándékosan idegesitesu másokat vagy hülyének tetteted magad az nem büntetendő. Max magad járatod le. De pl trollkodásként elkezded állítani hogy x városban már 2500 halott van korona miatt mind meghalunk az 2 hete súlyosan büntetendő. De a te példád is igaz, úgy gondolod hogy jól megtrollkodsz valakit és azt állítod hogy pl valaki meleg, vagy megcsalja ezzel azzal ebben az esetben a másik fél polgári peres úton feljelenthet rágalmazás vagy/és becsületsértésért. És jó eséllyel nyer is. Ilyenkor neked pénzbüntetés es/vagy sitt. Ezen utóbbiba volt részem ( én indítottam a pert. Nyertem, másik félnek 250000ft őt kellett fizetnie nekem és 180nap elzárást kapott.
2020. ápr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
A trollkodás nem ismeretes fogalom a jogban. Ha olyan dologgal "trollkodsz" ami büntető jogi kategóriába esik, akkor bűncselekmény.
2020. ápr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ahham...tehát aki anyázik, meg ugat Nekem egy online játékon keresztül, elvileg az is büntethető lehet?:O Vagy azok akik napi szinten lökik tele az internetet baromságokkal, azok is? :/
2020. ápr. 13. 11:47
 5/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

keplekeny

de szolasszabadsag szerinted nem a legfontosabb?


komminikacios harcot lehet vivni

szorakozasnak venni ha agresszivan is vagy ahogy akarod


ellenben ha tulmutat ezen fizikai szinre ter ami indulhat "pszichikai" szinrol is akkor szerinted?


az emberek szeretnek szorakozni kozossegileg


neztel sok South Parkot nem? Nezzel

mellesleg magad is irtal peldat tehat van tapasztalatod


nem csak nevtelen neten elo dolog ez

egymaskozt is szemelyesen bantsak a masikat az emberek de ezt szeretetbol teszik kielvezik az eletuk, levezetik feszultseguk, szorakoznak


visszaterve tehat ha komolya valik es tulmutat "szellemi csatakon" akkor van, lehet problema


Nem unalmas es rossz lenne az elet ha erzelementesnek kellene lenned?


vagy nem?


Xy4

2020. ápr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MancsWolf ***** válasza:
88%

Nem ez nem ilyen egyszerű. Ha azt mondja hogy a k anyád, ezért nem büntethető. Ha viszont úgy mondja hogy a te anyád egy k, na ott már édesanyád tehet lépéseket ha erte van tanú ill utólag is lehet bizonyítani. Te ekkor se tehetsz semmit.

De kint írták olyan büntetőjogi fogalom hogy trollkodás nem létezik. Álhirterjesztes ( amit trollkodásnak szantak) megint büntetendő fogalom. Mostanában erre rá is szálltak és nem egy híradás van hogy előzetesben van, gépeket foglaltak érte le stb.

2020. ápr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaja, ez az álhírterjesztés szerintem is gáz dolog. :/
2020. ápr. 13. 13:23
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

Olyan, mint trollkodás, nincs. Pontosabban: ez nem egy egzakt fogalom. Jogilag meg pláne nem.

Ha a "trollkodással" valamilyen törvény ellen vétesz, akkor igen, az bűncselekmény. Pl.: ha én itt minden kérdéshez odaírnám, hogy "bojler van eladó", az trollkodás, de egyetlen törvényt sem sértek vele. De ha ehelyett minden kérdéshez azt írnám, hogy "legyél öngyilkos", az már bűncselekmény.

2020. ápr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!