Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyire kockázatos ebay-en...

Mennyire kockázatos ebay-en eladni, illetve mire figyeljek eladáskor?

Figyelt kérdés

Nagy értékű műszaki cikket szeretnék eladni, de ez lenne az első eladásom. PayPal-nál úgy tudom, visszatartják a vevő által elutalt összeget, amíg az meg nem kapja a csomagot.

Mi van, ha kitalálja, hogy működésképtelenül kapta meg a terméket, miközben ez nem igaz?

Hogy lehet kivédeni az ilyet? Egy majd 250 ezer forintos termékről van szó, nem szeretném bukni, valami simlis miatt.

Van itt olyan, aki rendszeresen értékesít ebay-en?

Nagyon megköszönném a segítséget!



2020. ápr. 19. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nem adtam még el ebay-en ba vágtak már át (azt írta elküldte a csomagot aztán törölte magát, csomag persze sose jött) a Paypal ilyenkor először megkeresi az eladót hogy akkor most ez így mi, ha van bizonyítékod hogy működött/ép volt a cucc mikor feladtad azt el lehet küldeni nekik, de ha úgy is ítélik meg hogy tényleg hibás cuccot kapott a vevő még mindig van olyan kitétel hogy csak akkor kapja vissza a pénzét ha visszaküldte neked, így minimális veszteséggel visszakapod. Akkor van kérdés nélkül visszafizetés ha az eladó nem válaszol a paypal megkeresésére.

Mondjuk itt jó kérdés hogy mi az elfogadható bizonyíték, erről lehet érdemes lenne megkérdezni őket mi az a csomagolás/felvétel ahol hitelesen tudod nekik bizonyítani hogy épen és működőképesen adtad fel a csomagot.

2020. ápr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Akkor viszont nem szórakozom, egy videóban rögzítem a próbát és a csomagolást is, a feladásról is képet küldök az esetleges vevőnek, folyamatosan kommunikálok vele, így talán le tudom magam védeni, amennyire csak lehet. Az ebay is értékelni fogja ezt szerintem.

2020. ápr. 20. 11:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha egyben fel tudod venni ahogy teszteled, elrakod, becsomagolod (hungarocell a barátod, iszonyat sok szétrúgott csomagot kaptam már, magyar postától kezdve a GLS-en át a UPS-ig mindenkitől, szerencsére a ruháknak nem árt de csomagold úgy mintha valaki le akarná rúgni egy lépcsőn) és lezárod szerintem elég jó bizonyíték. Írj bele minden apró hibát a leírásba hogy ne jöhessen azzal hogy nem szóltál valami tényleges hibáról. Illetve ha vannak értékelései az illetőnek az plusz pont de sajnos tény hogy eladóknak annyira nem biztonságos az ebay mint a vevőknek.
2020. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!