Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen torrent klienst tudnék...

Milyen torrent klienst tudnék pontosan így beállítani az uTorrenten kívül?

Figyelt kérdés

A fájlszerveremen fut a torrent kliens és az uTorrentet az alábbi módon állítottam be: Van egy hálózaton megosztott mappa, a neve Target. Ha bármelyik gépről ide bemásolok egy torrent fájlt, a kliens automatikusan elkezdi letölteni. A letöltés alatt lévő torrentek egy Download mappában vannak, ha elkészült a letöltés, átkerülnek egy Ready nevű mappába, ami szintén meg van osztva, így a hálózat bármelyik gépéről elérem. A torrent fájlok ekkor szintén átkerülnek egy másik mappába, aminek a neve Archive. Tehát a Target és a Download mappák a legtöbb esetben üresek. Ha egy letöltést már nem akarok megtartani, akkor uTorrentből törlöm úgy, hogy a listában jobb klikk után kiválasztom, hogy Törlés és ... adat fájlok és torrent törlése. Így ha valami történne a géppel, mondjuk újra kell telepíteni, csak az Archive mappa tartalmát kell áthelyeznem a Target mappába, az utorrent leellenőrzi, hogy már minden megvan a Ready mappában és folytatja a seedelést. Így nem kell válogatnom, hogy melyik torrenteket akarom még seedelni és nem veszik el semmi. Szerettem volna lecserélni a klienst, mivel az nCore nem támogatja, viszont végigpróbáltam az általuk javasolt klienseket és egyik sem képes pontosan erre. A legtöbb nem tudja áthelyezni az elkészült torrentek fájljait más mappába, de pl a qBittorrent, amit leginkább javasolnak a torrentek törlésekor meghagyja a torrent fájlt is.

Van bármilyen kliens, ami ezeket tudja még? A következő torrenteket próbáltam eddig sikertelenül: qBittorrent, Transmission, Vuze, Bittornado, Bitcomet. A Deluge-t nem próbáltam, mivel 2017-es a legutolsó kiadása, illetve a BitTorrentet sem, mivel az majdnem megegyezik az uTorrenttel és ugyanúgy nem támogatják a használatát.



2020. ápr. 24. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Használd nyugodtan az uTorrentet. Van egy hibás verzió ami nem számolja el rendesen a seed időt, hogy melyik az az le van írva a wikibe. A többit nyugodtan használhatod. Én a 3.2.3-at használom, sokat seedelek és látom, hogy sokan még a 2.2.1-el, mások 3.5-el töltenek le tőlem.
2020. ápr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
BitTorrent kezelőfelülete ugyanolyan, mint az utorrenté. Nincs olyan gondom vele, hogy ne támogatnák, seed is megy rendesen (szemben az utorrenttel). Szerintem bátran próbáld ki.
2020. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az nem garantált, hogy minden kliens mindent tudni fog, lehet kompromisszumokat kell kötni, vagy nem váltani.


qBittorent áll a legközelebb a kívánságokhoz, mert van:

1. alapértelmezett letöltési mappa (=ready)

2. be nem fejezett fájlok mappája (=download)

3. .torrent fájlok mentési mappája (ide elvileg mindent ment)

4. .torrent fájlok letöltési mappája amibe befejezés után másolja át azokat (=archive)

5. monitorozott mappa ahonnan automatikusan hozzáadja a torrenteket (=target)


Szerintem a 3. és 4. lehetőségnél lehet kavarodás. Nálam a 4. ki van kapcsolva, és így valóban minden torrentet elment, és nem érdekli az, hogy törölve lett a kliensből. Azt kellene megnézned, hogy ha van a 4. lehetőségnek beállítva mappa, és az az Archive, akkor vajon tényleg csak a befejezetteket teszi-e át.


A kompromisszum pedig az, hogy esetleg havi egyszer kézzel kigyomlálod azt a pár torrentet, amit feleslegesen hagyott meg.

2020. ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én írtam itt egy hozzászólást arról, hogy 2012 óta vagyok az nCore-nak tagja, mindvégig csak a µTorrent klienst használtam-használom (lehetőség szerint mindig a legújabbat, a jelenlegi verziója 3.5.5.45608), és még sosem volt ebből kifolyólag problémám (beillesztettem egy kép linket is a kliensemről).

Úgy eltűnt a hozzászólásom, mint ha itt sem lett volna.

Lényeg, hogy továbbra is nyugodtan használhatod a µTorrent klienst.

2020. ápr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már a 3.5.5.45628 verziójú µTorrent klienssel torrentezek és az nCore-on ez sem veri ki a biztosítékot.
2020. ápr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!