Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Otthoni környezetben melyik...

Otthoni környezetben melyik switchet ajánlanátok? (L2)

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A munkaköröm Routing and Switching. Mi teljesen Cisco orientáltak vagyunk nagyvállalatoknál.

Az itthoni hálózatot is szeretném kicsit átalakítani, viszont egyenlőre más gyártók platformjait nem használtam (néhány Dlink és Aruba). A Ciscót feleslegesnek tartom itthonra.

Az lenne a kérdésem, hogy itthoni hálózatra switchből mit ajánlanátok?

Amik alapján válogatok:

Legyen Poés (IP kamera)

Nem szükséges a gigabit

Nem szükséges az mgmt felület (layer2 bőven jó)

A végpont főként TV, Kamera, AP lenne (itt maximum az AP ami gigabitet igényel)

Nézegettem a D-linkeket, akár azoknak a Small business kategóriája elfogadható. Ismertek, használtok más gyártókat akiket ajánlanátok?

A házat "átépítem" okosotthonra, viszont amit meg tudok oldani kábelesen fogom.


Köszönöm a segítségeteket!



#switch #Layer2
2020. ápr. 27. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Esetleg TP-Link:

[link]

2020. ápr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésed. Networking a szakmad, mégse kell management.

.


Zyxel termékek közt nezelodj én kb 4 éve vettem olcsó volt. Gigabit megy , link aggregation megy. Mivel kiteszed az ip kamerát a lakáson kívülre vlan is kell azonnal , sőt a kaputrlefonnak is, utcán leszedik a kaputelefont radugnak egy gépet és néznek, sőt , home automation esetén lazán bemennek a lakásba.


Szóval gondold át újra.

2020. ápr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja meg valami. A switch ára bekerulesi költség plusz energia fogyasztás az elettartamara vetítve. Én 5 évet számoltam és azt is néztem mert lehet hogy egy switch 5000 ftal olcsóbb de 1 év alatt megeszi az 5000 Ft áramot akkor 1 év után már drágább.


Érdemes okosan átgondolni

2020. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!


#2 a securityt tűzfal szinten oldanám meg.

A vlanozás core switchen menne dedikált portokon. Egy adott switch egy adott feladatkört látna el. Kvázi az access switcheknek ezért nem gondoltam az mgmt felületre. De még a topológiát többször átgondolom. Köszi a tanácsot!

2020. ápr. 27. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!