Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért csatlakozik le sűrűn a...

Miért csatlakozik le sűrűn a laptop a wifiről?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem egy dell vostro 15 3000-as laptopot. Eleinte nem volt vele baj, ám az utóbbi 2-3 hónapban folyton ledob a wifiről. Amikor újra akarom csatlakoztatni nagyon nehezen, csak kb. egy perc elteltével csatlakozik. Elvittem informatikushoz, az valamit lefrissített vagy nem tudom pontosan, de azt mondta nála nem volt semmi baja. Tanácsolta, hogy amikor haza hozom, akkor felejtessem el a laptoppal a wifit és újra írjam be a jelszót. Meg is tettem, ám 2 óra használat múlva ledobott. (valami olyat mondott, hogy a router 1 IP-címet oszt ki vagy valami?) Aztán tegnap a telóm alig akart a wifire csatlakozni. Aztán ma a laptop, ezért a telómmal elfelejtettem a a wifi jelszót, és utána csatlakozott a lapotop.


Esetleg tudnátok tanácsot adni, hogy mit tegyek?

Esetleg a routerral van valami? Ha kihívom a szerelőket, hogy baj van vele, akkor (gondolom) nem lesznek olyan kedvesek, hogy adnak egy másikat? Az informatikus azt mondta, hogy ezek a routerek egy fabatkát sem érnek mellesleg, valamilyen erősítőt kell venni inkább.


Digitális analfabéta vagyok (mint látszik is) ezért kérlek ne hordjatok le :'( Tudnátok segíteni, tanácsot adni kérlek?

Előre is hálásan köszönöm!!



2020. máj. 3. 07:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valami új router-t kell venned, mert az okozza a problémát. Nézd meg, hogy milyet ajánlanak, itt is rákereshetsz a "router" kulcsszóra.
2020. máj. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A router IP-kiosztása pedig 24 órára szól, vagy esetleg úgy gondolta az informatikus, hogy "mindenegyes megszakadás alkalmával új IP-t kapsz" és "amikor majd a tartomány végére érsz, újat nem oszt ki". A router-t kell cserélni, ez egyértelmű.
2020. máj. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MancsWolf ***** válasza:
100%

Na itt vannak érdekes dolgok.

Nem, DHCP nem minden esetben 24 órára oszt. Ez állítható manuálisan, de enyém én pl 168 óra a default. De ez se jelent semmit. Routerek túlnyomó többsége ugyanazt az IP-t osztja újra ki ugyanannak az eszköznek ( MAC alapján azonosít). Ha telefon is elveszti a kapcsolatot egyértelműen nem a laptop hibás, hiába viszed szerelőhöz.

Olcsó gagyi routereknél előfordulhatnak anomáliák, de amúgy az alapértelmezett hálózati maszk alatt is elérhető 254db IP.

Hacsak valaki okosan le nem korlátozta mondjuk 1db-ra a DHCP által kiadható tartományt Pl kezdő 192.168.0.10 utolsó 192.168.0.10.


Első körben csinálnék egy resetet azkn a routeren.

2020. máj. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

az informatikus a wifi kartyad driveret, illesztoprogramjat frissithette. de lehet az alaplapot is. v biost. mind1.

a szolgaltatotol kapott routerek szarok. a telekomtol kapott router max 6 eszkozt engedett fel. utana szetkapcsolta a netet. teljes ujrainditassal lehetett javitani. illetve vettunk egy masik routert.

2020. máj. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor tanácsos egy resetet csinálni a routeren (valahogy). Aztán ha nem jó, akkor új routert venni?

Mennyibe kerül egy elfogadható? MM ár-érték arányban?

2020. máj. 3. 11:25
 6/6 MancsWolf ***** válasza:

Igen első körben egy resettel érdemes megpróbálkozni.


Hogy mennyi? Nem tudjuk hogy mik az igényeid. Milyen eszközök vannak, ezek milyen wifi szabványt ismernek, mire használod. Így annyit lehet mondani hogy 15000 és 150000 között. De egy Linksys el vagy egy középkategóriás ( 15ezer feletti) TP-Link el nem nagyon tudsz mellé lőni átlag felhasználás mellett. Manapság nem árt ha ismeri az IEEE 802.11 AC szabványt és ha lehet 2,4 & 5Ghz dualband (egyszerre tudja használni a kettőt). Az 1 antennás vacakokat felejtsd el, minimum 2, de ha stabil netet és nagyobb hatótávolságot szeretnél akkor minimum 3 antenna kell. És ne MM, ott minden jóval drágább. Edigital, PCX érdemes nézelődni.

2020. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!