Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A bitcoin árát mi biztosítja...

A bitcoin árát mi biztosítja a többi 2600 kriptovalutával szemben?

Figyelt kérdés

Akik sok bitcoint vesznek, honnan tudják, hogy hosszú távon a bitcoin lesz a befutó és nem egy másik kriptovaluta?


Az oké, hogy a kriptovalutáké a jövő, viszont ezen csoporton belül a bitcoin rendelkezik a legkezdetlegesebb és legelavultabb technológiával. Honnan tudom, hogy az Amazont vettem és nem a Myspace -t vagy az Adultfindert?



2020. máj. 5. 13:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

"A bitcoin árát mi biztosítja a többi 2600 kriptovalutával szemben?"

Senki és semmi.


"Akik sok bitcoint vesznek, honnan tudják, hogy hosszú távon a bitcoin lesz a befutó és nem egy másik kriptovaluta?"

Sehonnan.


"Az oké, hogy a kriptovalutáké a jövő"

Hát persze. Aztán akkor hova mész ha egyik napról a másikra nullázzák az árfolyamot? Segítek. Csődbe.

2020. máj. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%

A bitcoin már befutott, hogy ez meddig tart kérdés, de ha vennék mi okom lenne bármi mást venni, amikor a bitcoinról tudom hogy stabilabb mint bármelyik másik? Ha holnap jön egy új szociális portál nem fogom azt mondani egy millió felhasználó után hogy lenyomja majd a facebookot, majd akkor beszélünk erről ha ott tartanak(egy gyors keresés szerint 2.5 milliárd fb felhasználó volt 2020 első negyedévében, csak a nagyságrend miatt mondom).


#1 a többi valutával ugyanez a helyzet, azért érnek valamit mert azt mondjuk hogy érnek, semmi kézzel fogható alapja nincs ennek ma már. Sokkal több pénz mozog a világban digitálisan mint amennyi egyáltalán létezik, a bankok is több hitelt adhatnak mint amennyi pénzük van. A különbség az, hogy nem a kormány állítja ki, és hogy nem tudják (egyelőre) megadóztatni. Azt nem vitatom hogy a bitcoin, vagy egyéb crypto valuta össze tud-e dőlni, egyértelműen össze tud, akár holnap, de a hagyományos valuta sem stabil egyáltalán, az egész világ import exportból él, ha holnaptól pl azt mondja kína hogy neki az euro kutyaszart sem ér akkor az euro valóban kutyaszart sem ér, mindennek hirtelen az egekbe fog menni az ára. Egyetlen ország sem önnfertartó a jelenlegi formájában(vagy hát, egyik nyugati ország sem), annyit ér mindenki pénze amennyit a másik ország hajlandó adni érte, akár eurot akár bitcoint halmozol fel, semmi sem garantálja hogy abból holnap még tudsz venni egy zsák krumplit.

2020. máj. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

#2


A valuták mögött ott van az ország gazdasága, ami az értékét adja. Ha holnap Kína úgy dönt... de nem fog úgy dönteni, mert szüksége van az euróra. Pont, ahogy leírtad, egyik ország sem önfenntartó, kölcsönös függőségben élünk, és ez biztosítja azt, hogy a valuták viszonylag stabilak.

2020. máj. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
Elolvasnak minden ezzel kapcsolatos irást elemzést s az alapján döntenek, mibe fektessenek be. A jobbak legalábbis, de ez csak az emberek néhány százaléka. De kockázat így is van.
2020. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Huu baratom, te nagyon le vagy maradva :)


Ha a bitcoint a legelavultabbnak tartod kb semmit se ertesz... Tudod mi az hogy github? Nezted hogy melyik coin mennyire aktiv? Vagod h az MIT-n bitcoinnal foglalkoznak es nem altcoinokkal?

2020. máj. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem a napi commitok száma fontos, hanem a fejlődés hosszú távon. Ebből a szempontból a monero kicsit jobbnak tűnik. Mondom ezt úgy, hogy a crash ellenére limit ordert tettem a bitcoinra 6000$ -nál
2020. máj. 10. 19:28
 7/22 EgyGabor ***** válasza:

A Monero teljesen fenntarthatatlan (skálázhatatlan sajnos) az overhead miatt amit a ténylegesen (na jó majdnem) privát tranzakció okoz.


A Bitcon mellett rengeteg konkrét dolog szól.

Egy meg a kevésbé megfoghatóak közül:

Általában a legnagyobb egy/pár köré gyűlik a nép. Azért van egy Facebook és a dollár és két mobil OS, stb. stb.. Egyszerűen a network effect miatt így értelmes.

2020. máj. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
a bitcoin azért éri a legtöbbet mindből, mert egyik se oldotta meg elég jol a gyengéit. azt hogy valamit megoldottak de valamit nem, legjobb esetben is félsiker.
2020. máj. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Szerintem csak azért ér sokat, amiért az arany is a fémek közt. Egyrészt ez volt az első kriptovaluta, így elterjedt a használata, tehát ha valaki kriptovalutát akar használni, ezt fogja másrészt kevés van belőle -> mindenki akar belőle -> még kevesebb lesz.


Viszont mi lesz akkor, ha az internetes kaszinózás miatt mondjuk a Tron terjed el

2020. máj. 21. 11:26
 10/22 A kérdező kommentje:

"A Monero teljesen fenntarthatatlan":


Ez így nem igaz. Jelenleg futtattam monero node -ot és simán elfért a 240Gb -os ssd -men is. Másik, hogy mostanában volt vmi update, ami tömöríti valahogy a blokkokat(most nem nézek utána). Egyébként meg a blokk idő 2 perc, a blokk méret pedig végtelen, tehát a bitcoinnal ellentétben ez se gond. Ha mégis gond lenne, a monero fölött is lehet lightning networkot implementálni(erre jelenleg semmi szükség)


Az is fontos különbség Monero és a bitcoin között, hogy a bitcoinnál már rájöttek, hogy technológiában az altcoinokkal úgyse fognak tudni lépést tartani, így inkább arra törekednek, hogy ami fejlesztés van azt mindig soft forkkal és a protocol betartásával érjék el. Ebből is származik egyfajta érték, hogy lehet tudni, hogy sose fog megváltozni a protokoll, csak azért mert egy befolyásos miner azt akarja.


A monero ezzel szemben az always cutting edge modellt követi, ami azt jelenti, hogy a technológiai fejlődés érdekében rendszeresen hard forkok vannak. Ez azt eredményezi, hogy az érme folyamatosan fejlődik és ami gond jelenleg van vele, az is várhatóan megszűnik.


Kérdés, hogy a digitális arany koncepció válik be jobban, vagy a gyakorlati használati esettel rendelkező fizetőeszköz. A monero utóbbiból nagyon jó, mivel rendelkezik egy olyan használati esettel, ami a papírpénzmentes társadalomban nélkülözhetetlen lehet például a szer eladóknak(magánéleti érme). Ezzel szemben aranynak tekinteni egy olyan fizetőeszközt, amit még csak a társadalom 1% -a használ, szerintem még korai.

2020. máj. 21. 12:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!