Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ma kb. mennyi egy honlap éves...

Ma kb. mennyi egy honlap éves fenntartása?

Figyelt kérdés
Mindent beleszámítva. Nagyon változó adatokat találok, ezért lenne fontos legalább egy átlagot megtudnom.

2020. máj. 13. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi az a minden amire gondolsz?


Egy .hu domain 2 évente 3000Ft körül van


Tárhely évi 10-20k

VAGY szerver (gép ára) + havi 16-20k a szerverközpontban való polchely bérlése.

2020. máj. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát hogy ad egy honlapfelületet a szolgáltató, amit feltöltök tartalommal, de ő adja a domain-t, és az egyéb, a honlap üzemeléséhez szükséges tényezőket, és ezért kér pénzt.
2020. máj. 13. 18:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Én egy VPS-t bérlek havi 1270Ft-ért, és van hozzá 2 domaien-em, aminek darabja 2 évre 1500Ft (tehát évi 750Ft/domain). Ezen a VPS-en fut két játékszerver, mindegyiknek van külön weboldala, és egy postfix+dovecot páros is fut rajta, így tudok levelezni ezen keresztül.

De ha elég 2500MB dinamikus tárhely, az megvan évi 5800Ft-ból+a domain.

2020. máj. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Derwer ***** válasza:

Nézd meg a wzlezzpage.hu oldalt. Évi 15-30k és böngészőben tudod szerkeszteni a weblapodat.

A próba ingyenes...

2020. máj. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Derwer ***** válasza:
Bocsánat, www.wezzpage.hu
2020. máj. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért találsz nagyon változó adatokat, mert ez az oldal jellemzőitől függően igen szélsőséges skálán mozoghat.

Tartottam én már fenn weboldalt 0 Ft-ból, ingyenes tárhelyszolgátatással, úgy, hogy saját magam írtam, és láttam el tartalommal. De pl. a volt munkahelyem 300 ezer forintért készíttetett (egy mellesleg biztonsági hibáktól hemzsegő) weboldalt, ahol minden változtatás 50-100 ezer forint költséggel járt. A tárhely havi 10 ezer forint körül volt, a domain meg évente 5 ezer.

... és ennél vannak sokkal drágábbak is.

Mondjuk az index.hu-nak mennyi az éves költsége? (Az index.hu-t tetszés szerint mindenki helyettesítse saját kedvenc webes hírportálával.) Csak a technikai költségeket számoljuk bele, vagy az újságírók fizetését is? Van, hogy a "mellékes" költségek jóval nagyobbak, mint a technikaiak.

A költségek pedig szélsőségesen függnek attól is, hogy te magad mit tudsz beleadni. Te magad meg tudod-e írni (vagy meg akarod-e írni) a weboldalt, vagy mással csináltatod meg? Te magad tartod-e fenn, vagy azt is mással csináltatod? Én most 3 weboldalt tartok fenn, ebből 2 Linux VPS-en fut, havonta 5 dollárért, ami aktuális árfolyamon kb. 1500 Ft. A harmadik pedig egy Windows VPS. Mindháromnak van domain regisztrációja, kettőnek 2000 ft, a harmadiknak 10000 (persze, anno akciósan olcsóbb volt az első év). A weboldalakat magam fejlesztem, így ez a rész kereken nulla forint. ("csak" némi időbeli ára van.)

2020. máj. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:.
2020. máj. 13. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!