Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Amikor bekötik az internetet...

Feketeruhasember kérdése:

Amikor bekötik az internetet a házba vagy lakásba, akkor gyakorlatilag mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Tehát ott van a koax kábel ami "lóg" a falból. Kijön a szerelő ráköti a modemet amit hozott és akkor lesz internet. De ennyi erővel akkor ha én veszek egy modemet és tetszőleges házban csatlakoztatom akkor lesz internet? Mert nem hiszem. (Nincsen semmi ilyen tervem) csak szeretném tudni hogyan működik ez. Vagy a házban lévő koax kábelben csak akkor van jelen az internet ha ők központilag "odaküldik"?

2020. máj. 16. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Szolgáltatói modemre mindenképpen szükség van, akkor is, ha van saját routered. Annak meg saját szoftvere, firmware van.
2020. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 fersk ***** válasza:
70%
Igen, csak akkor.
2020. máj. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 EgyGabor ***** válasza:
70%

Legtöbben a modem azonosító szerint (MAC vagy kábeles) engednek fel.

A másik lehetőseg a PPPOE ahol username és password kell (Digi, Matáv, stb.). Úgyhogy a kábelhez hozzáférni az nem elég legtöbbször. Még akkor sem ha a kábel egyébként élő.

2020. máj. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Dongaben ***** válasza:
100%
Ez úgy működik, mint a mobiltelefon. Lehet saját (Kártyafüggetlen.) telefonod, de ha nincs a szolgáltatótól kártyád, akkor semmit nem ér. Lehet saját routered, de ha a szolgáltató nem küldi rá a jelet, akkor csak dísz.
2020. máj. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden választ, mindenkinek zöldet adok!


Igen a Digi az pppoee ebben az esetben nincsen szükség modemre mivel a házban már egy UTP kábel lesz csinálva amit a routerben kell dugni majd a router kezelőfelületén megadni a pppoee jelszót és nevet amit a szolgáltató megadott ez tiszta sor, de javítson ki valaki ha tévedek. Az én kérdésem a modemmel rendelkező internetszolgáltatásra vonatkozik. Ahol adnak egy modemet és abba dughatja felhasználó a saját routerét. A kérdés az hogy ha a modemet resetelem akkor automatikusan lesz a utána internet.

2020. máj. 16. 17:00
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom ez már egy másik kérdés, de nem akartam újabbat feltenni, mert kapcsolódik ehhez.
2020. máj. 16. 17:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően resetet nyomhatsz rá. A default beállításokkal működni fog. Ellenben ha saját eszközt (is) használsz, akkor a szolgáltató eszközét ne felejtsd el bridge módba tenni. (Már ha ilyen router-modem kombó csoda. Gyűlölöm.)


A fő kérdésre válaszolva:

"Amikor bekötik ... akkor gyakorlatilag mit csinálnak?"

KONTÁRKODNAK! :D (tisztelet a kivételnek) Nálam leverte 4 helyen a vakolatot, majd mikor megkértem, hogy tegye bridge módba, mert nincs szükségem tűzfalra sem meg dhcp-re sem, megkérdezte "mi az a dhcp?"

Azóta vettem egy kompressziós fogót és magamnak szerelem a koax kábelekre az f csatikat.

2020. máj. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 EgyGabor ***** válasza:

A DIGI is ad modemet ott ahol házig meg a fiber. És a PPPOE az ő modemjükben van (ha nem állsz át saját router-re).

Ha ez esetben reseteled a DIGI router-t akkor nem lesz neted amíg be nem állítod benne a login-t.

2020. máj. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha most a koax-os modemes internetre gondolsz, akkor az sem úgy működik, hogy veszel egyet, rátekered a falból kilógó kábelt és jön a manna.


Egyrészt ezekben az esetekben számodra nem hozzáférhető helyen van egy visszirányú szűrő, ami megakadályozza, hogy a modem adatot küldjön a hálózatra. Másrészt ha az ő rendszerükben ez az eszköz nincs regisztrálva, akkor max. odáig tudsz eljutni, hogy a megfelelő frekvenciákon a modemed megtalálja a szolgáltatást, de ennyi, IP-t a szolgáltatótól nem kap (ez a modem IP-je, ezt nem is látod), konfigot nem kap (amiben pl. a csomagodnak megfelelő sávszéességi korlátozások vannak többek között), stb. És modemen MAC címet hamisítani nem olyan egyszerű, mint PC-n, vagy egy router-en, elég drága cuccok kellenek hozzá, ráadásul ismerned kell olyan MAC-et, ami regisztrálva van (és nincs használva, mert akkor egy nap alatt kiderül a turpisság). Hát nagyon pongyolán valahogy így működik ez.

2020. máj. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Üdv! Én azt szeretném megoldani "csak" hogy lehessen használni a modem beépített wifi routerét. Szolgáltatóm havi 600 ft ért kapcsolná be rajta, ezt sokallom. Addig eljutottam hogy ha resetelem a modemet akkor alapállapotban működik rajta a wifi is. Viszont amint a koax kábelt bedugom és elkezd kapcsolódni visszaáll ugyanabba a helyzetbe.
2020. máj. 23. 08:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!