Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebookon ha privátot...

A Facebookon ha privátot akarok írni valakinek, barátommá kell váljon? Nem probléma ha temporális maillel regisztrálok? És a helyemet ahol lakok mindenáron meg kell adjam pontosan?

Figyelt kérdés

Például a helyemet biztosan tudja IP alapján, de írhatok mást? És a priváthoz vagy egyébhez szükséges a valós e mail cím, mert oda küldi? Vagy lehet temporális?

Nem akarok zaklatni senkit, csak egy ismerősnek akarok üzenni.


Nem tudom, hogy ha írok neki úgy, mint egy fórumon egy privátot, akkor azt megkapja e, vagy mindenki fogja látni?


2020. máj. 27. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem ismerősöd az akinek a levelet írod, nem fog értesítést kapni róla. Van egy külön gyűjtője a levelek között, amibe a leveled elküldése után kap egy felkérést. Ha ezt elfogadja, akkor kapja meg az üzenetet, ha nem fogadja el, akkor nem. Csak a másik emberen múlik, hogy figyeli-e ezt a mappát, ami amúgy nincs szem előtt. Én egyszer több hónap után vettem csak észre, hogy volt ott egy felkérés.


A regisztrációnál ki fogja írni, ha nem fogadja el az ideiglenes e-mail címet. A kötelező adatokra nem emlékszem már, de azt adsz meg amit akarsz, ha csak egy üzenet elküldése a célod. Viszont ha nem a saját nevedet adod meg, akkor előfordulhat hogy zárolják a fiókodat és igazolnod kell hogy valós személy nevében regisztráltál, amit hamis adatok esetén nem tudsz, és letilt a rendszer.

2020. máj. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És a Facebook hogyan, mivel ellenőrzi, hogy valós személy vagyok?
2020. jún. 2. 20:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Bekéri egy fényképes igazolvány másolatát. Mostanában sokan írják hogy regisztráció után egyből kéri a rendszer. Másoknak csak akkor, ha valaki jelenti a fiókot, hogy hamis adatokat adott meg (nyilvánvalóan kitalált nevet használ például, vagy könnyen beazonosítható más emberek képmását).
2020. jún. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!