Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek egyes kérdező 1-1...

Szerintetek egyes kérdező 1-1 egyszerű válaszra, miért itt kérdez ahelyett, hogy bepötyögné a Google-be???

Figyelt kérdés

2020. jún. 2. 07:36
A kérdező szavazást indított:
Lusta
Nem hisz a Wikipediának
Mi az a Google? Valami állat?
Az internetet tényleg emberek alkották? :O Ne etess más...
14 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Ezt mondjuk én sem értem. A google-ben sok kérdésre néhány másodperc alatt választ kapnának, itt meg órákat várnak egy válaszra, ami nem is biztos, hogy megfelelő. Sok kérdésre belinkeltem a google keresést a válasszal, erre lepontoznak. Erről ennyit.
2020. jún. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

#1 vagyok. A lepontozók írnának néhány szavas indoklást is? Vagy nehéz egy egyszerű mondatot megfogalmazni értelmesen? #2-nek tökéletesen igaza van.

És most jöhet a lepontozás nekem is.

2020. jún. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Nem lustaság, és sokak véleményével ellentétben nem is értelmi fogyatékosság áll a jelenség mögött.

Egyszerűen annyi, hogy sokan nem szokták meg, nincs rutinjuk benne. Nem kell itt magas lóról osztani az észt, senki nem tud mindent, van, aki ebben jó, van, aki abban. Ez is egy rutin, vagy ha úgy tetszik, egy képesség, nem pedig egy veleszületett adottság. De őszintén: mit várunk, amikor az informatikaoktatás finoman szólva sem a logikát és kompetenciát célozza? Az iskolában - tisztelet az elég kevés kivételnek - nem fogja megtnaulni, hogy van egy kereső, amivel majdhogynem bármit megtalálhat. Mert fontosabb, hogy benyalja a gyerek, hogy melyik kétszáz éves mechanikus masina hány méter volt, és mit csinált. Nem mondom, az is egy érdekes téma, de egy heti 1 órás tantárgynál talán nem ezzel kéne húzni az időt. Egyszerűen nem látja a gyerek, hogy miért, és hogyan érdemes keresni. Máshol meg nem fogja megtudni. Otthon sem fogja megtanulni az informatikai analfabéta szüleitől, és őszintén: az sem segít, ha tahó módon elküldik melegebb éghajlatra, amiért nem keresett rá valamire. Mert itt, meg a többi fórumban ez megy. Meg lehet értelmes ember módjára is magyarázni az illetőnek, hogy "oké, ez a válasz, de vannak ám úgynevezett keresők, amikkel bármit megkereshetsz, és nem kell mások válaszára várni". Két mondat, esetleg három, ha egy példát is mellékelsz neki, és onnantól megvan az esély rá, hogy elkezdi használni, és téged sem tart egy utolsó tuskónak. Nem csak technikai tudás van a világon, hanem empátia is. Ha lehülyézünk valakit, akkor azzal nem fogja az adott technikát megszeretni. Csak legközelebb nem gyakorikérdéseken kérdezi meg, hanem egy Facebook-csoportban.

Attól pedig, hogy valaki valamit nem tud, még nem lesz hülye. Nincs olyan ember, aki mindent tudna. Van, aki egyik téren jobb, más meg másvalamiben. Én úgy gondolom, hogy egy értelmes ember ezt fel tudja fogni, és nem fog lehülyézni mást azért, mert ő éppen abban gyenge, amiben mi jobbak vagyunk.

Egyébként meg nem hiszem, hogy olyan nagy fizikai fájdalmat okozna bepötyögni egy kétmondatos választ. Ráadásul - pszichológia - az emberek többsége hitelesebbnek tartja egy másik emebr válaszát, mint azt, amit egy automata kereső dob ki. Kell még pár évtized, hogy beleivódjon a köztudatba, hogy nem attól lesz valami hiteles, hogy azt személyesen neked mondják/írják.

Meg aztán sok olyan kérdés is van, amire lehet, hogy az ember könnyen találna választ, de inkább az érdekli, hogy akinek már van tapasztalata benne, az mit gondol róla.

2020. jún. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnád mennyi ember van akinek szakmája(!) az IT, és nem tudja a google-t használni. És nem csak Mo-n.
2020. jún. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"sokan nem szokták meg, nincs rutinjuk benne."

De akkor ne háborodjon fel, ha rávilágítunk, hogy a keresővel fél perc alatt megtalálta volna, amire rákérdezett és legyen szíves legközelebb használni!


"De őszintén: mit várunk, amikor az informatikaoktatás finoman szólva sem a logikát és kompetenciát célozza?"

Ez igaz, sajnos fölösleges hülyeségeket tanít a logikus gondolkodás, meg a lényeges készségek helyett.

Pl. tök fölösleges a Word összes menüjét ismerni, helyette pl jó lenne ha a Google használatát mutatnák meg, illetve legalább alapszintű internet ismereteket adnának, mert sokan azt se tudják, mi az az IP cím, vagy URL.

Frászt kapok pl. mikor valaki képtelen használni a böngésző címsorát, hanem mindent csak kattintgatva ér el és ha a kezdőlapot átállítod, akkor "nincs internet"


"Egyszerűen nem látja a gyerek, hogy miért, és hogyan érdemes keresni. Máshol meg nem fogja megtudni."

Akiben van egy minimális fejlődési vágy, az kitapasztalja magának. A fejlődésképtelenekkel van a baj!


Amikor én kezdtem a nettel ismerkedni (valamikor 1997 tájékán), akkor még a böngészőbe akartam beírni egy email címet, mert fogalmam se volt az egészről.

Mégis, megtaláltam a módját, hogy magamat fejlesszem. Ez hiányzik sokaknál.

2020. jún. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!