Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerver hiba lehet vagy...

Szerver hiba lehet vagy bűnszövetkezet?

Figyelt kérdés

Hiába újít, hiába csinosít a Freemail, egyre gyengébb, egyre megbízhatatlan!

Még bosszantóbb a következő jelenség: Egy harmadik személynek címezve e-mail-ek érkeznek különböző hölgyektől, legalább is valóságos neveknek tűnnek a feladók, az e-mail cím pedig freemail.

A levelek stílusa a következő: Személytelen megszólítás - Helló vagy Szia -, nincs aláírás, és két dolgot tartalmaz: valamilyen film letöltő linket és egy attól független infotmációt: "Régen jelentkeztem.", "Szólj Bélának, hogy hívjon fel!" "Jössz-e holnap a Palára?"

Már freemail-es is kap/ott/ hasonló zaklató e-mail-eket vagy én lennék az egyetlen?


2010. júl. 31. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is kaptam, vacak spamek, törlöm egyből. Bár a freemail már csak egy spam tanyának van nekem, amióta ismerem a gmail-t csak azt használom.
2010. júl. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az első kijelentéseddel mélységesen egyetértek. Ugyan voltak pozití változások a Freemailnél - pl. végre webfelületen is lehet nem-latin karaktereket írni a levélbe, ez nekem pl. fontos - de ami a technikai megvalósítást illeti, mondjuk Opera alól, ami nem egy szinten aluli böngésző, nem hajlandó működni, csak a Freemail Szimpla, ami ráadásul vagy elküldi a levelet, vagy nem. Hiába, megtehetik, a vezető magyar telekommunikációs cég áll mögöttük, ráadásul így is ők a legnépszerűbb szolgáltató.

Na de a kérdésed második felére a válasz: ezt hívják SPAM-nek, és jobb, ha tudod, egy levél feladújának TETSZŐLEGES nevet és címet meg lehet adni. Tehát attól, mert látszólag freemailes címről jött, még egyáltalán nem biztos, sőt, valószínűleg NEM freemailről küldték.

Ami a freemail hibája, hogy nem elég hatékonyan szűri ezeket a spameket. De megnyugtathatlak, akármelyik szolgáltatónál van, ilyet mindig kaphat az ember, különösen, ha sok helyen megadta azt az e-mail címét.

2010. júl. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Sikeres ember már nem használ freemailt.
2010. júl. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy milyen e-mailt használsz. Egyszer bekerül a címed valamelyik spam-adatbázisba, onnantól kezdve ki nem törlöd onnan... És kapod "Kiss Zsófitól" meg a többiektől a különböző, főleg SMS-web hirdetéseket. Szóval ez nem a freemail egyedisége. Legfeljebb normális szolgáltatónál hamar mennek az ilyen levelek egyből levélszemétbe.

Mondjuk az SMS-webre "valamiért" sosem szállnak rá amúgy az ASVA és társai, pedig ott ráadásul üzleti érdekből végeznek illegális tevékenységet...

2010. júl. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első, a második és a negyedik választ.

- A freemail címemet csak azért tartottam meg, mert az volt a legelső, amikor még csak betárcsázásos módon e-mail-eztünk, és a szélessávú Internet viszonylag drága volt. Nem ez az oka, hanem az, hogy azok számára is elérhető kívánok lenni, akik nem barátok, de sok évvel ezelőtt üzenetet váltottunk.

- Valóban, magam is a Gmail-t preferálom. Sokkal megbízhatóbb.

- Egy "megnyugtató" van a válaszokban, hogy nem valakinek a személyes piszkálódásáról van szó.

Mindenesetre nagyon primitív lelkületű lehet az egész kitalálója.

Az egyik tegnapi termés:

From: "Edit Wolf" <sweetlf2007@freemail.hu>

To: <btkvpi@freemail.hu>

Sent: Friday, July 30, 2010 2:32 AM

Subject: Kerti party holnap!


Hello!

Szerintem ez lehetett az oldal, amirol beszeltunk:

[link]

Szerintem nezd meg minel elobb!

Ja es meg a hetvegi nyarsalasal mi a helyzet? Josz vagy nem?


Az egész furcsasága még, hogy a feladó "valós" személy, tehát az e-mail címe létező (foglalt), amíg a címzetté - aki helyett én kaptam a levelet - nem valós (szabad cím)


"Természetesen" tudom, hogy lehet a feladó paramétereit mahinálni (azaz meghamisítani) és a kéretlen levél fogalmával is tisztában vagyok, ezért is állítottam a SPAM szűrőt a legerősebbre, sőt kiegészítő filterként azokat az e-meil címeket letilttattam, amelyekről korábban "zaklattak. (Azokról nem is kapok). A SPAM szűrő ellenére időnként meglepnek ilyen levelekkel, amelyeknek elsősorban a primitívsége zavar.


A 10:47-es kedves hozzászólónak: A teljesen szalonképes szóhasználat ellenére megjegyzését kioktatónak, bántónak éreztem, és nem is kaptam választ a problémámra, kérdésemre. Közvetve megbántotta 79 éves nagynénémet, aki 70 éves kora körül vett egy számítógépet - korábban ovónő volt - és ugyanolyan lelkesedéssel és hozzáértéssel bánik vele, mint a fiatalok, de e-mail címben konzervatív maradt. Ragaszkodik ahhoz, amit - még mint szuper dilettánsnak - 9 évvel ezelőtt a tizenéves unokája nyitott.

2010. júl. 31. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!