Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem azonosított hálózat?

Nem azonosított hálózat?

Figyelt kérdés

Van egy UTP kábelem, ezzel használom az internetet itthon.

Már régóta így van, a pc-mhez és az xboxomhoz is ezt használom, és sosem volt probléma.

Vettem egy laptopot 1-2 hete, és azt is ezzel a kábellel használtam már az eleje óta, és tökéletesen működött végig.

Ma viszont, hirtelen gondolt egyet a laptop, és már azt írja, hogy "Nem azonosított hálózat - nincs internet"... hibaelhárításnál pedig, hogy A(z) Ethernet nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval

Mindezt úgy, hogy se a modemhez, se a routerhez, se semmiféle beállításhoz nem lett hozzányúlva, tényleg egyszercsak ez történt...

elég drága volt a laptop, szóval nem akarom elhinni, hogy a hálózati kártya romlott volna el 1-2 hét alatt...

próbáltam legfrissebb drivert letölteni, mac-cím csere, router és modem áramtalanítás... amit csak találtam a neten, de semmi nem használt eddig...

valakinek van esetleg ötlete?

nagyon hálás lennék, mert most emiatt elég ideges vagyok :/



2020. jún. 17. 21:08
 1/6 A kérdező kommentje:
windows 10 van rajta egyébként
2020. jún. 17. 21:09
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja, és lemaradt egy fontos infó: ha az xboxra kötöm a kábelt, akkor ugyanúgy működik! csak a laptoppal nem...
2020. jún. 17. 21:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbáld ki parancssorból:

Ipconfig /renew

2020. jún. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Alaphelyzetbe kell állítani az adaptert, Gépházban megtalálod.
2020. jún. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindkettőt próbáltam, egyik sem segít..

Asus helo center azt írja rakjam újra az operációs rendszert és minden drivert......

2020. jún. 18. 21:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt is megtettem, és ugyanúgy fennáll a probléma...
2020. jún. 19. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!