Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » AliExpress-ről rendeltem,...

Kaszásbébi kérdése:

AliExpress-ről rendeltem, csomagátvétele, most akkor hogyan van ez?

Figyelt kérdés

Március 17.-én rendeltem kb 8 kisebb dolgot (gondolok én: ékszer, szemüveg...) S ebből kettő a helyzetre való tekintettel késve,de megjött,

A többivel kapcsolatban felvettem az eladóval a kapcsolatot, s mindegyik a helyi postához küldött, hogy ott van és menjek érte, vegyem át...de nincs hozzá papirom, nem kaptam,

(Hozzáteszem az eladók mind nagyon segítőkészek, S látszik hogy az árúik is mind megérkeznek az emberekhez)

Ilyenkor mit lehet tenni?



2020. jún. 18. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire tudják hogy már a postán van, akkor kell lennie nyomkövetési számnak. Ha meg van és nem adták meg, én elkérném hogy tényleg a postán van-e vagy csak úgy állítják. Már csak amiatt is, mert a nyomkövetés egy feláras szolgáltatás, és kizárt hogy egy pár száz forintos termékre neked nyomkövetéssel adjanak fel bármit Kínából, nem éri meg az árát.


A postán értesítő nélkül is érdeklődhetsz a csomagok iránt, mert meg tudják nézni hogy ott van-e a nevedre-címedre egy fel nem vett küldemény, csak persze nehezebb és lassabb idő feldolgozni ezt, mert nincs ott segítségként a papír.


Harmadrészt pedig Ali-n tudtommal 60 nap után élhetsz a pénzvisszatérítéssel. Ha esetleg emeltek 1-2 hetet rajta a vírusos időszak miatt, a 3 hónapod akkor is már lassan meglesz feldolgozási idővel együtt.

2020. jún. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már jártam bennt a postán is, s ezzel is próbálkoztam, hogy akkor a nevemre vagy a lakcímünkre nincs e bármi is kiírva vag ilyesmi, de azt mondták mivel ez egy ajánlott küldemény semmilyen értesítés nem jön nekik erről. :/


Elvileg pedig május végén jöttek volna meg a csomagjaim, s azután írták ki még 1-2 hetet vagy még többet, ezért voltam olyan "türelmes" az üggyel kapcsolatban.

Köszönöm a válaszodat!☺️

2020. jún. 18. 15:15
 3/5 anonim ***** válasza:

"mindegyik a helyi postához küldött"

Igen, mindig ez a reakciójuk.

Én már azzal kezdek, hogy voltam a postán és ott nincsen.

2020. jún. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az ajánlott küldeménynek pont, hogy van azonosítója. Azt kéri az első kommentelő. Wishnél pl nekem kijelzi, hogy az adott rendelésem, milyen azonosítóval fog érkezni. Alin nincs ilyen?
2020. jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kérné*

Bocsi autokorrekt. 😀


Kínában a posta teljesen más, ott valamit az állam átvállal. Simán megéri nekik küldözgetni bárhova, mivel nekik szinte ingyen van, ellentétben a magyar postával.. Pl a levél mérete is jóval nagyobb a nemzetközi levél esetében, mint a belföldi leveleknek. Általában ezek a kínai küldemények közönséges levélként vagy ajánlott levélként érkeznek hozzánk.


A magyar posta legújabb okossága, hogy a közönséges küldeményekről sms-t küld, ha van rajta telefonszám. Ha nincs marad a szokásos régi papír alapú értesítő. Ha valaki kamu telefonszámot adott meg, a tudta nélkül megy vissza a küldemény. Mivel a posta nem foglalkozik azzal, hogy valós-e a telefonszám vagy élő-e. Kiküldte az értesítőt, x nap eltelt, megy vissza a feladónak. Ha ajánlott, akkor van azonosítószáma, ami alapján nyomon lehet követni. Az tök király lenne, ha lenne, mert még tudnék esetleg segíteni is.

Ha közönséges sima levél, akkor azt bárki, bárhol simán benyúlhatja, elveszhet és csak az alis pénzvisszatérítéssel tudod pótolni a hiányod.

2020. jún. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!