Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miként tudom letiltani a...

Miként tudom letiltani a discord oldalt a számítógép böngészőiben, hogy kislányom ne tudja használni?

Figyelt kérdés

Főként Chrome és az Avast Secure Browser-t használjuk. Van külön microsoft belépési oldala a számítógépen, de sokszor az én oldalamon használja a discord-ot. 11 éves és egyre jobban rákattan, lassan függővé válik. Arról nem is szólva, hogy amióta az én belépésemet használta, azóta nekem is jönnek a discord hírlevelek, reklámok. Nem tagadom beleolvastam a levelezésébe. Mit ne mondjak, számtalan obszcén kifejezéssel írogatnak sokan. (jellemzően nagyon értelmetlenül, primitíven) Számítógépes videojátékok miatt beszélgetett eleinte, majd több osztálytársa is felment.

Jelenleg büntiből is le van tiltva, de kiskamaszként nagyon nehezen érti meg, miért szeretnénk, ha kerülné ezeket a csevegő oldalakat.



2020. jún. 28. 12:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá tennék, kislányom is igen sok nyomdafestéket nem tűrő kifejezéseket írt. Ráadásul egy ideje, valószínű, amióta a discord-ot használja, szóban is elég cifrákat mond. Persze, tisztában vagyunk vele, iskolában, filmekből is tanulják a fiatalok ezeket. Próbáljuk leszoktatni róla.
2020. jún. 28. 12:19
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy 11 éves gyereknek már van annyi esze, hogy ha letiltják akkor ő is feljön ide és megkérdezi hogy lehet kijátszani, megkerülni a tiltást.

Sokszor nem is célravezető a totális tiltás, helyette inkább azt kell megbeszélni és lefektetni, hogy milyen módon használja az adott platformot a gyerek, és ne menjen bele hülyeségbe. Mert ha mindenki Discordot használ de ő nem használhatja, azzal egyrészt elzárod a kortársakkal való kommunikációtól és kimarad az eseményekből, másrészt őt is ki fogja a közösség zárni magából, mert megszűnik létezni számukra - ilyen szinten kirekesztőek a mai fiatalok, hogy aki nem követi a divatot az egy nyomorék, akit ki lehet közösíteni.

A másik út pedig az, hogy te tiltod, de a gyerek megtalálja a módszereket a használatra amit majd sunyiban csinál, így ahelyett hogy azt tanulta volna meg, hogy milyen módon kell értelmesen használni a programot, helyette megtanult hazudni a szüleinek.

A harmadik lehetőség az, hogy ha letiltod a Discordod, akkor majd Messengert használ. Ha letiltod a Messengert, akkor majd Skype-ot. Ha azt is, akkor majd Snapchatet. Ha azt is, akkor majd valami mást, tehát a tiltás megint csak nem megoldás a problémára.

2020. jún. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Ki hallott még ilyet, egy 11 éves csúnyán beszél a kortársaival, döbbenet. Bezzeg az én időmben, mi tiszteletteljesek és pedánsak voltunk - amikor épp nem rajzoltunk fszt mindenre. Tiltsuk le az internetről, az egyszerűbb mint nevelni.

Az meg hogy úgy gondolod hogy találtál valamit ami jogossá teszi hogy beleolvasol más levelezésébe sokkal többet elmond rólad mint a gyerekről. Nem mellesleg illegális, ha olvasgathatnékod van keresgélj a "levéltitok megsértése" kifejezésre. Tudom hihetetlen, de a gyereked nem a tulajdonod, épp ugyanazok a törvények védik őt is mint téged, vagy bármelyik másik magyar állampolgárt.


De amúgy router szinten tudsz oldalakat tiltani, vagy pl netlimiterrel, hajrá, akár két egész napig is tarthat mire rájön hogy hogy tudja megkerülni, ezzel egyrészt rávezeted a leleményes gondolkodásra, másrészt meg azt is világossá teszed neki hogy nem azt nézed hogy neki mi a jó, hanem hogy neked mi nem tetszik.

[link]

2020. jún. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

Én tiltanám a host file alapján a DNS bejegyzést.


1) Adminként (nem rendszergazdaként nem engedi elmenteni) nyisd meg (tudom, windows folder, de ne aggódj, végén elmagyarázom a dolgot) c:/Windows/System32/drivers/etc/hosts filet szerkesztésre

2) Ide vigyél fel egy bejegyzést:

discord.com 127.0.0.1


Magyarázat:

Amikor beírja a discord.com domaint a böngészőbe a poronty, a böngésző fel akarja oldani a domaint egy IP címre. Ezt a hosts fileban el lehet kapni és kézzel megadni, hogy mit adjon vissza. A hivatalos Discord szerver IPje helyett localhost lesz a feloldott IP, ahol nem fut semmi ami http kérést tud kiszolgálni. Ez windows szintű beállítás, szóval az asztali kliensen is működik. A böngésző DNS hibát fog dobni, a kliens pedig nem fog tudni csatlakozni és nem fogja tudni beléptetni.


Hogy visszaállítsd a dolgot, vedd ki a bejegyzést a hosts fileból.

Miután módosítod a filet, a gépet érdemes újraindítani hogy ne legyenek cachelt bejegyzések.

2020. jún. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak meg szeretném jegyezni, hogy azzal, hogy letiltod a kislányod másokkal való kommunikációját, csak magadnak ártasz: fog találni módot a kijátszásra, garantálom. Ha letiltod a számítógépen, fellép mobilon. Ha letiltod a routeren, majd fellép mobilnetről.


Ezeket szépen sorban ha megcsináltad (plusz a fent olvasottak alapján a privát szférájában is turkálsz), akkor kikövezted magadnak az utat, hogy ameddig felnő, lehetőleg minél kevesebbet osszon meg veled, és amint elköltözik, majd telefonon annyit beszélhetsz vele, hogy "Szia kislányom, hogy vagy?" "Szia anya, bocsi, nem érek rá.", és kinyom. Az ilyen kóros irányítási mánia veszélyes a kapcsolatotokra nézve és az ő fejlődésére nézve is.


11 évesen nagyon fontos, hogy közösségi életet éljen, ezért azt ajánlom, hogy először te tanulj. Tanuld meg, hogy a gyereked magánéletébe NEM szólsz bele, NEM olvasgatod kényedre kedvedre az üzeneteit. Fedezd fel, hogy milyen sokrétű is az a kommunikáció, amit ilyenkor folytatnak, és igen, lehet, hogy káromkodnak (jaj ne), lehet, hogy illetlenségeket írnak.


Azzal, hogy elzárod, és nem megmondod neki, hogy mik azok a határok, amiket nem ajánlott átlépnie, csak ártasz neki. Ismerd meg, az internetes zaklatásnak milyen formái vannak. Oktasd arról, hogy vigyázzon magára, figyeljen arra, hogy ismeretleneknek mit és mennyit árul el, mutat meg magáról. Legyen körültekintő, kételkedjen, ha olyat lát, ami túl szép, hogy igaz legyen. Értsd meg, hogy szüksége van a kommunikációra, feltételezem, téged sem zártak el a barátaidtól a gyerekkorod legfontosabb éveiben. Ti is szűrők nélkül beszélgettetek élőben, most online könnyebb (főként világjárvány idején).

2020. jún. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először én is elmondom erről a véleményemet, és hogyha ugyanúgy ragaszkodsz a Te megoldásodhoz, akkor adok én is egyet, amit alkalmazhatsz. Tizenhat éves vagyok. Nem vagyok erre büszke ugyan, de hogyha a szüleim akármikor is megtiltottak nekem valamit, nem állított meg, kerestem egy másik megoldást arra, hogy folytathassam, szerintem ezzel elég sokan vagyunk még így, egy tiltás nem fog semmihez sem vezetni, csak rávezeted a gyerekedet (remélem, nem baj, hogy tegeződünk, elvégre IRC-alapú chatről van szó) arra, hogy hogyan tanuljon meg Nektek hazudni, és a mai generáció annyira rémes beállítottságú, hogy aki nem követi a tömeget, az egy különc lesz, és kiközösítik. Úgy vagyok vele, hogy inkább engedd Neki. Miért? Azért, mert hogyha az a baj, hogy obszcén kifejezéseket használ, nem tudsz ezellen mit tenni, valószínűleg nem kitalálta, hallotta akár Tőletek (bár ezt kétlem), vagy pedig a kortársaitól. Egyszer ígyis-úgyis elkezdünk káromkodni, akármennyire is zavarja a szülőt. Esetleg arra megkérheted, hogy Veletek szemben ne káromkodjon, vagy próbáljon kevesebbet (általános iskolás magyartanáromnak volt egy nagyon jó módszere erre(nagyon jófej volt, volt, hogy szándékosan mondtunk egy-egy szót enyhén trágárabbul, hogy mosolyoghassunk)): hogyha káromkodott az az adott illető, akkor három szinonimát kellett mondani rá, ezt szerintem bevezetheted, tök jópofa dolog, viccen kívül:)

Nem tilthatod el attól, hogy jól érezze magát, még akkor sem, hogyha az Édesapja vagy, maximum korlátozhatod a használatát, ezt megintcsak jobban ajánlanám. Nyilván, nem beleszólni akarok, félreértés ne essék, nem akarok semmiféle módon kötözködni Veled, vagy belekötni a Te nevelési módszereidbe, én csak elmondtam, hogy gyerekként hogyan látom ezt a legjobban.


Említetted a Chrome böngészőt. Hogyha böngészőben használja a Discordot, akkor [link] linkre kattintva le tudsz tölteni egy kiegészítőt a böngésződhöz. A Discord 90%-a (beleértve a frontend része) JavaScriptből áll, enélkül még betölteni sem fog. Ezzel a kiegészítővel le tudod tiltani bizonyos oldalakról az ún. JavaScriptet.

Az asztali alkalmazás tulajdonképpen egy webview-ből áll (tehát ugyanazt látod, amit a böngészőben látnál), de itt már nem tudja megállítani őt a böngészős kiegészítő, így a 4-es válaszoló megoldását tudnám én is támogatni, ezzel teljesen le tudod tiltani.


A telefonos Discord viszont még mindig ott van ugyanúgy, az ellen már nem hiszem, hogy tudnál akármit is csinálni.


Még mindig jobb megoldásnak tartom azt, hogy megpróbálod Vele megbeszélni a dolgokat, és elkerülöd a megtiltást. Gondolj bele: hogyha egy öregembert lesziáz, akkor sem eltiltod Őt attól, hogy köszönjön, hanem elmondod neki, hogy hogyan a helyes. Próbáld meg ezt először, kérd meg, hogy vegyen fel egy elviselhetőbb beszélgetési normát a kortársai között, és hogyha ez nem válik be, légy türelmes, kérd meg, és mondd Neki, hogy tudsz ennél rosszabb megoldásokat is (például a teljes eltiltás).


Ne haragudj, mégegyszer, hogy belefűztem a személyes véleményemet, és amiért "beleszóltam a nevelési módszereidbe", csak.. 16 éves vagyok, és én úgy gondolom, hogy én ezeknek a módszereknek sokkalcsakinkább engedelmeskednék, minthogy megszegjem. Akármit megtiltanak nekem, nem fog megállítani, keresek rá egy másik megoldást.

Sok sikert! Szia! :)

2020. jún. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kulcsszó: Switch.


Bármilyen címet letilthatsz.

2020. jún. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok-sok megoldást adtak, de bármit teszel megoldja, hogy használhassa. :). Vegyél egy Switchet. Discord IP cimét állítsd be tiltásra és se böngészőbe se alkalmazásba nem fog bejönni neki, illetve nem is tudja megoldani, hogy ne jöjjön be, hiszen a switchet te kezeled. :). Cégeknél is így tiltják a dolgokat, iskolába is.
2020. jún. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves szülő!


Jómagam egy keresztény neveltetést kapott fiatal felnőtt vagyok. Ahogy kiveszem a szavaidból te még a nyolcvanas években ragad(hat)tál le. A gyereked a Discord alkalmazást használja és te ezt nem szeretnéd. Akármennyire is az anyja vagy, nem gondolom, hogy kémkedni kellene utána. (főleg az én véleményem szerint a jó szülő-gyerek kapcsolat a bizalmon alapul)

Anyámék mindig szigorban neveltek, de soha nem olvasták el a PRIVÁT levelezéseim. Nyilván nem voltam a legszofisztikáltabb sőt többször volt rá példa, hogy káromkodtam egy hosszú és szaftosat (véltelenül és nem szándékosan) de megkaptam egy kis ejnyebejnyét és nem kezdtek el kutakodni a PRIVÁT szférámban. Te se tedd szerintem... úgy értem 11 volt éves a kislányod, most lehet 14. A fogalmazásod alapján laikus lehetsz a Discord használatával kapcsolatban. Nyilván addig nincs gond, amíg nem jut el a "sötét oldalra".

Jussatok kompromisszumra és oldjátok meg beszélgetéssel, mert, ha ilyen hamar fogsz tiltani azt nem érti meg és nagyobb lesz a lázadása. Lehet letiltani stb... de kiaskapu mindig lesz és ő azt megtalálja. Ki tudja, lehet ő is tett már fel ilyen kérdést. Mert önmagában a DISCORD egy beszélgetős közösségi oldal, ahol a barátokkal lehet beszélni stb...


Úgyhogy remélem nem ragadsz le a nyolcvanas években és haladsz a korral kb kicsit negyven évvel arrébb...

Jó chatelést és discordozgatást! :3

2023. júl. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!