Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan működik, hogy ide egy...

Hogyan működik, hogy ide egy válaszban be írók egy szót, és utána a google reklámok ezt utána feldobják? Minden kérdés, választ és üzenetet a GyK megoszt a Google-el?

Figyelt kérdés

2020. júl. 4. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem, főleg a böngésződ és az operációs rendszer intézi a kémkedés.
2020. júl. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Android is?


Windowsról tudtam. ;)


Böngészőbe még erre utaló fogalmat sem írtam be, amióta meg van ez a telefonom. Új google fiókot tettem ráalapban, mert céges telefonak lett véve. Másik telefonomban van a személyes levelezése. Még egy routert sem használtam, a két telefonnal.


Szóval akkor az Android volt.


Billentyűzet és leütés figyelés, elvben törvénytelen a jelszavak miatt. Ezek szerint sz@rnak rá.

2020. júl. 4. 11:19
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Megoszt. De ha úgy tetszik, a Google (is) monitorozza a GYK-t, mint mindent, ami előtt nincs rejtve, így működnek a keresők. Ez a böngészhető web sajátossága, ettől "böngészhető".

Amit te kérdezel, az viszont másról szól: már a rendszertelepítéskor is rákérdez a hirdetések relevanciájára a telepítő, így a rendszer maga is figyelheti a felhasználást, ebbe bőven belefér az is, amit leírsz (akár ide).

2020. júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3 Leírtam a "festmény" szót egy privátüzenetben itt, utána a kiállításokat hírdete itt a google az oldalon. A privát üzenetet nem tudja monitorozni egy keresőmotor.

Volt közöm az internetes oldalak észítéséhez. És tudom, hogyan monitorozott a google egy weboldalt.


De egy itteni privátüzenetben egyedül megjelenő szó után, egyből ahhoz kapcsolodó reklám,

kapcsolatát keresem.

2020. júl. 4. 11:40
 5/12 A kérdező kommentje:
készítéséhez*
2020. júl. 4. 11:44
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

"Amit te kérdezel, az viszont másról szól: már a rendszertelepítéskor is rákérdez a hirdetések relevanciájára a telepítő, így a rendszer maga is figyelheti a felhasználást, ebbe bőven belefér az is, amit leírsz (akár ide)."

Itt már azért látsz némi kapcsolatot, nem?

2020. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Android mikor kérdez rá? Bár az is gyűjt adatokat bőven. De elvben a beírt szavakat, nem gyűjthetné. És hülyeség lenne tőle, ezt leleplezi pár másodpercen belül.


Bár lehet megteszi.


Vagy a böngésző app-ra gondolsz?

2020. júl. 4. 11:50
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
Az Androidot csak azért nem sorolnám ide, mert az maga a Google. Ha valami kérdés vagy beleegyezés nélkül figyel, akkor az az Android. Még az elhangzott szavak, utasítások is, amiket hangvezérlés céljából mondasz, azok is el vannak küldve a Google-nak, sőt, visszajátszható. A leírt karakterek miért ne lennének? Különösen, hogy weboldalra írod, teljesen mindegy, hogy az egy keresés, vagy egy webmail, és valószínű bele se lehet kötni, mert a többszáz oldalas felhasználási szabályzatokba (ami az Android szerves része, pl a Google fiók vagy Chrome) valahol úgyis el van rejtve, hogy ez minőségjavítás céljából fontos.
2020. júl. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 Igen. De magyar, és amerikai szövetségi törvények is, jó ott van a hazafias törvény, de a email tartalmának figyelésére például titkosszolgálati eszközök használatát szabályozó törvényei alapos okkal, és kormányszerveknek engedélyezi ezt csak.
2020. júl. 4. 12:12
 10/12 A kérdező kommentje:

Az is érdekes. Hogy nem is az én számból, és az én gondolatmenetemhez egyszeri pillanatban kapcsolodó fogalmak. Hívás vagy bekapcsolt mikrofon nélkül is, hozzájuk kapcsolodó hírdetéseket generálnak.

Pedig telefon lokációja sem kapcsolodik hozzá. Sőt a másik telefonjának lokációja, vagy előzményei sem.

2020. júl. 4. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!