Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Feltörték az instámat, rámirt...

Feltörték az instámat, rámirt egy gyerek hogy egy Milán nevű emberke volt, megnéztem a bejelentkezési előzményeket, ott is volt hogy Baja, [Ott pont van egy rendőrkapitányság] Levette az összes képemet, [1600 like] meg az üzeneteimből törölgetett.?

Figyelt kérdés

Mit tudok tenni?

Feljelentés? Beperlés? Vagy mit???



2020. júl. 8. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Változtass jelszót.
2020. júl. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már megtörtént mindezek után de ez akkoris bűncselekmény.
2020. júl. 8. 23:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Instagram irányába jelezd:

[link]


"rámirt egy gyerek hogy egy Milán nevű emberke volt

...

megnéztem a bejelentkezési előzményeket, ott is volt hogy Baja, [Ott pont van egy rendőrkapitányság]"

Irreleváns. Egyrészt messziről jött ember ("egy gyerek" meg pláne) azt ír amit akar, másrészt Milánból több tízezer van az országban, harmadrészt lehet hogy dezinformáció, negyedrészt minden (nagyobb) városban van rendőrkapitányság.


Feljelentést tehetsz online is (már ha van ügyfélkapud):

[link]

vagy lakóhelyedhez közeli rendőrkapitányságon is, ismeretlen tettes ellen, a 2012. évi C. törvény ( [link] ) 393. §-ára hivatkozva.

2020. júl. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
tanultál belőle remélem és az ÖSSZES más fiókodat is azonnal bevéded kétlépcsőssel és új jelszóval!
2020. júl. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy törték fel...Emlékezz vissza hol és mikor léptél be idegen eszközről a múltban.

meg is van ki az aki belépett az instádba.

2020. júl. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sem a Facebookot, sem azInstagramot nem sikerült még feltörnie bizonyíthatóan senkinek. Az összes ilyen "feltörés" felhasználói hiba vagy gondatlanság eredménye.
2020. júl. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Btk. 423. § (1) Aki információs rendszerbe az információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve vagy azt megsértve bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Teljesen mindegy, hogy feltörés, jelszólopás, vagy csak óvatlanul bejelentkezve maradták XY gépén. Ha nem volt jogosultsága hozzá, akkor ugyanolyan elbírálás alá esik mindegyik. Megteszed a feljelentést, egyelőre ismeretlen tettes ellen (mert korántsem biztos, hogy az az elkövető, akit mondtak, sőt... lehet, hogy semmi köze hozzá, csak valaki őt is be akarja sározni), a hatóságok meg kiderítik, hogy ki tette. A többi meg már a bíróság dolga.

Egyébként kizárt, hogy feltörték volna. Talán a világon van párszáz ember (a hétmilliárdból), aki elég nagy tudású ahhoz, hogy egy ilyen rendszert feltörjön, és az nem arra fogja pazarolni a tudását, hogy kistinik fényképeit törölgesse.

2020. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom,de én csak annyit mondanék, hogy kétlépcsős kapcsán; ha megváltozik a telefonszámod, akkor nem fogsz tudni belépni, tehát arra figyelj.
2020. júl. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!