Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Google Photos mint végtelen...

A Google Photos mint végtelen tárhely egy létező dolog?

Figyelt kérdés
Hallottam erről, hogy a Googlee Photos elméletileg végtelen tárhelyet ad, de hogyan tudok én oda képeken kívül mást is feltölteni pl. filmeket? Valaki tud erről esetleg részletesebb infókat?

2020. júl. 9. 07:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Abban az esetben végtelen, ha a fotóidat nem az eredeti minőségben tárolod.

A Google szerint:

"Photos may be compressed to use less mobile data. If a photo is larger than 3MP, it will be resized to 3MP."


"Videos higher than 480p will be resized to standard definition 480p. A video with 480p or less will look close to the original."


Elméletben filmeket is fel tudsz tölteni, de nem érdemes, mert tuti hamarosan letörlik.

2020. júl. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Azt csak hiszed, hogy ingyen van. Az adataiddal fizetsz érte.
2020. júl. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 Igen ez részben így van. Ha valamiért nem kell fizetned akkor te vagy az áru.


Bár sokra nem mennek a képeimmel. Célzott reklámokhoz nem tartalmaz releváns információt, szóval a felhőben megosztott adataimat a hajukra kenhetik. Tehát normál felhasználás mellett ez nem probléma.

2020. júl. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Célzott reklámokhoz nem tartalmaz releváns információt, szóval a felhőben megosztott adataimat a hajukra kenhetik."


Hogy ne tartalmazna? Ha pl. tájképek vannak fent, akkor abból kinyerik, hogy szereted a természetet és olyan reklámokat fog mutatni amire hasonló emberek már kattintottak. Profilalkotáshoz bármilyen plusz infó hasznos.

2020. júl. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És akciós szervezett túrák ajánlatát fogom megkapni? :) Vagy full random témákat, mert kb tájképet mindenki fotózott már szinte? :D

A hirdezések egy részét amúgyis szűröm (hálózati szinten), a maradékot pedig böngészővel (kb 90% hatékonysággal).


Keresési találatokat (illetve a 10%-ot) esetleg befolyásolhatja, de... az állatkertben készült fotókat nehezen társítják majd a kereséseimhez :D (pl: "laravel eloquent wasrecentlycreated")

Nyilván ez nem minden ember esetében igaz, de rólam még nem sikerült olyan profilt alkotniuk, hogy egyszer is megjelenjen egy olyan hirdetés aminél elgondolkodtam volna azon hogy rákattintsak. Többnyire inkább a WTF érzés szokott kerülgetni... :) (már ha látok egyáltalán hirdetést).


Amúgy, akinél pedig nincs szűrve a reklám: tételezzük fel, releváns témákat jelenít meg... nem jobb azt nézni ami ESETLEG érdekel is, mint full random hülyeségeket? Én valahogy az ilyesféle "követést" nem tartom annyira veszélyesnek. De tudom, van akit ez is zavar...

2020. júl. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát jó, elnézésedet kérem, nem tudtam, hogy te okosabb és ügyesebb vagy mint a Google-nél dolgozó több ezer mérnöknél akik adatgyűjtésen és adatelemzésen dolgoznak. Letiltottad a reklámokat, jól megmutttad nekik!!
2020. júl. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Te valamit nagyon félreértettél.


Az a kérdésem, hogy mit ér az adatgyűjtés és elemzés? Gyűjtsék ha akarják. Azt próbálom megérteni, hogy miért zavar ez ennyire sok embert?

Elsősorban célzott hirdetésekre tudják felhasználni és ezt próbáltam meg kifejteni, hogy annak sincs sok értelme, ha nem látom. Ha pedig látom, akkor lehet szívesebben nézem azt, ami érdekel, mint egy random reklámot.

2020. júl. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És ezt a Google mikkor fogja megszüntetni?

Neki se jó örökké korlátlan legyen a tárhely, sok tárhely már csökkentette a tárhelyet pl: Microsoft.


1/ Akkor mit lehet oda feltölteni?

Nekem nincsenek dokumentumok, képeim csak 2 db van, nekem elég ami a Facebookon van 2 db kép, ha elveszne az nem baj. Max szerzői jogos tartalmakat tudnák feltölteni, meg szép lányok Facebook letöltött képeit akiket nem ismerek de tetszenek.

2020. júl. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!