Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek az interneten,a...

Szerintetek az interneten,a sok oldalon regisztrációkor megadott adatainkat összekapcsolják majd egy helyen valami szuper adatbázissá,vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Úgy értem rengeteg helyre vagyunk felregisztrálva.Ügyfélkapu,fórumok,filmes oldalak stb.Lesz ebből egy nagy központi adatbázis,vagy már van is,csak nem tudunk róla?Vagy nem?Vagy ez nagyon sci-fis?

2020. júl. 14. 17:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Már rég van.


Netflix - Cambridge analytica


Érdemes megnézni!

2020. júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Igy van, ha nem vagy extra körültekintő, akkor az összes accountodat összekapcsolják. Ha körültekintő vagy, akkor meg csak sokat.
2020. júl. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
És minden kattintásod, like-od, dislike-od, messenger és egyéb beszélgetésed, ezek a válaszok itt, minden. Minden.
2020. júl. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

#1: ha a tevékenység alapú profilalkotásra gondolsz, azért az egészen más dolog. A kérdés arról szól, hogy összekapcsolja-e bárki a privát adatbázisok tartalmát egy közös adatbázisba. Az pedig elég durva lenne, hiszen senki másnak nincs jogosultsága egy privát adatbázishoz hozzáférni, főleg abból másikat építeni. Ha illetéktelenül tenné ezt bárki az olyan kritikus szintű adatvédelmi incidens lenne amit a hatóság felé jelenteni kell, ha meg szerződésen alapuló adattovábbítás lenne arról téged mint érintettet tájékoztatni kellene, neked meg hozzájárulnod ehhez (vagy a szolgáltatásról törlöd magad), ellentétben megint jogtalan adatkezelés és hatósági eljárás a vége.


A profilalkotás is azért lehetséges, mert te megadod a hozzájárulást a sütik használatával vagy az adott oldal igénybevételével, ergo tudomásod van róla és transzparens a működés. Más dolog persze, hogy az emberek legalább 99%-a soha nem olvassa el a felhasználási feltételeket egy oldalra való regisztrációs során, így fogalma sincs róla, hogy mit történik az adatával.

2020. júl. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.Meg fogom nézni a filmet.
2020. júl. 14. 17:39
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

Úgy szeretem, hogy ilyen naív emberek is vannak még!

Még nem veszik el az ember hite a világban, amíg egy is reménykedik és olyan szavakat használ, mint "jogosultság", meg "adatvédelem", meg "transzparens" :D Jó érzés volt olvasni, hogy szerinted van még ilyen.

2020. júl. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Tehát azt mondod, hogy az Ügyfélkapuval én hozzáférek például az online tárolt egészségügyi dokumentációmhoz, és ott a leleten az van hogy én bu-zi vagyok, akkor van a neten valahol egy olyan adatbázis ami beolvassa az én különleges személyes adatomat és hozzákapcsolja más adataimhoz? De úgy, hogy az én semmilyen netes tevékenységem (beleértve a beszédet) nem utal arra hogy én bu-zi lennék.
2020. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

:))) Már a ruhaválasztásod, meglátogatott fórumok (mert ugye tegye fel a kezét, aki kilép a Google-ből mielőtt keresgélni kezd), szóhasználatod stb. alapján megtippeli jó eséllyel, hogy bu--zi vagy, nem kell nekik ehhez adatbázist feltörni.


Arról nem beszélve, hogy nemrég volt botrány az "inkognitó" módban történő használat során kiderült adatokról :DDD Inkább ne nézz híreket, mert csalódni fogsz! Nagyokat!

2020. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
#6-os, ugy szeretem az ilyen alul iskolazott megmondo embereket, akik minden konteot elhisznek.
2020. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%
Te már csak tudod :D Hej, de meglepődnél, ha átlátnál ide!
2020. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!