Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Így szokták bekötni az optikai...

Így szokták bekötni az optikai kábeles netet?

Figyelt kérdés

Amikor nem voltam otthon, egy fiatal csapat bekötötte az internetet a házunkba. Az előző internetes csomagnak a kábelét a közelebbi oszlopról hozták át. Most e helyett, egy távolabbiról hozták át az optikai kábelt, most így 11-9 méter átellenesen lóg az utca fölött a kábel.

A szüleim azt mesélték, hogy mivel a szerelők szerint lelógott volna, ezért átdobták az optikai kábelt az elektromos vezetékek és ilyen vastag fekete kábel(fogalmam sincs mi megy benne vagy mi a neve) között. Most a kábel teljesen ráfekszik az alatta lévő fekete vastag elektromos oszlopon vezetett kábelre, és így ilyen madár alakban megvan hajolva.

Mivel informatikát tanultam, én eddig úgy tudtam, hogy az optikai kábelek nagyon törékenyek, és hogy nem szabad őket nagyon hajlítgatni vagy ütögetni. Ez így van vagy én tudom rosszul?



2020. júl. 24. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod rosszul. Most nem megyek bele, lényeg hogy egy optikai légvezetéknek nagyon strapabíróak. Ennél strapabíróbb már csak a földbe és az óceánok fenekére fektetett optikai kábelok.
2020. júl. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 CspCsj ***** válasza:
100%

A légvezeték az optikai szálon kívül tartalmaz egy merev, acél feszítőszálat is, - ami nem engedi, hogy olyan könnyen meghajoljon.

[link]

2020. júl. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!