Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Elallitodhat valahol a szamito...

Elallitodhat valahol a szamitogepen a modem? Ha igen hol? Hol lehet megnézni, beallitani? A modemen a zöld ledek vilagitanak, a gép mégis piros x-et jelez a tálcán. Tegnap reggel óta ezt csinálja megnéztem, most is.

Figyelt kérdés
Sokmindenre kéne hasznalnom a netet, fontos dolgokra és előtt ezért fizetek.

#Netmodem
2020. júl. 28. 06:37
1 2 3
 11/21 Derwer ***** válasza:

A rgebbi géppel lehet teesztelni a dolgokat.

Kezdésnek: indítsd újra a gépet, modemet, routert, az ártani nem árt. És hozd ki, dugd vissza a LAN kábeleket, hátha kilazult valami.


Ha ez se segít, akkor jöhet a kábel csere.

2020. júl. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Derwer ***** válasza:

Régebbi géppel való tesztelés: Ha nincs összeszerelve, igazából az is elég, ha kap tápot és elindítod. Látni fogod ha a LAN csati elkezd villogni. (vagy nem)


Ha nem működik a másik gép, egyazon kábelen, akkor esélyes akábel hiba. Cserélni kellene a kábelt. Kezdésnek itt se kell az eredeti kábelt kicserélni teljesen ha ez nehézségekbe ütközik, hanem lehet csaka rotuerhez közel vinni az egyik gépet és egy egyméteres LAN kábellel tesztelni.

2020. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Szia Denver.. Az ethernet kabelt, lan kabelt kicsereltem, ugy sem jo egyik gepen sem. Mit tanacsolsz, mit tegyek? Routerem nincs csak modemem.
2020. júl. 28. 09:57
 14/21 Derwer ***** válasza:

Az a modem szerintem router is egyben. 2nél több LAN csati van rajta, igaz? Próbáld ki a káelt egy másik portba dugva is.


De innentől kezdve sanszos, hogy a modem döglött, a szolgáltatót kell nyaggatni ezügyben, mert te letesztelted és nem a kábel/géped a hibás ezek szerint.

2020. júl. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Egy nagy lan csatlakozo van a modemen, van mellette ketto kisebb,ugy nez ki, de abba ertelemszeruen nem megy bele. Letezik atalakito, amivel a kisebbe megy bele, ha az ugy jo? Ugy is lehet doglott a modem, ha kozben minden zold led vilagit?
2020. júl. 28. 10:10
 16/21 A kérdező kommentje:
Nos? :)
2020. júl. 28. 10:26
 17/21 A kérdező kommentje:
Haho! Itt vagy?
2020. júl. 28. 10:52
 18/21 Derwer ***** válasza:

Dolgozom is, szabadidőmben irogatok ide...

Azok a kicsi csatlakozók RJ11es telefon csatik lesznek.

Beszélj a szolgáltatóddal, hogy ők mit látnak. Lehet csak szoftveres a gond. de te már letesztelted a te oldaladat, náluk lesz a labda.

mondd nekik, hgoy gépet + kábelt már cseréltél.


Egyébként mi ez, DSL, vagy? Mi a modme pontos típousa? (olybá tűnik ez tényleg csak modem, nem router)

2020. júl. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Heló Derwer! :)


Nagyon szépen köszönöm a segítséged és a segítőkészségedet! :) Valóban a modem volt döglött. Bementem a Vodához, kiküldtek egy szerelőt és kicserélte a modemet, mert a tápegysége ment szét, az mondta be az unalmast. Úgyhogy már vééégre van netem az asztali gépemen is. Minden jót, szép napot kívánok! :)

2020. júl. 29. 14:12
 20/21 A kérdező kommentje:
Ja és bocs, h meló közben ... :)
2020. júl. 29. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!