Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha most wifivel 1.3 Mbit/s...

Ha most wifivel 1.3 Mbit/s körül mozog a letöltési sebesség, akkor mennyi esély van arra, hogy kábellel (gépen) jelentősen jobb lenne a helyzet?

Figyelt kérdés

A garantált sebesség 60 Mbit/s lenne, de faluban lakunk, említették is állítólag, hogy itt gyengébb lehet a szolgáltatás... De ennyire? Köt minket a hűségidő még majdnem másfél évig, szóval váltani sehogyan sem tudunk. Nagyobb csomagra váltani sem lehet viszont, ezt mondták a Telekomnál. De az nekem sehogyan sem stimmel, hogy hogyan 1.3 Mbit/s, amikor az ígért (szóval a minimum...) 60, még akkor sem, ha a wifi rengeteget ront rajta, meg falu (nem a legszéle, de nem is közepe), stb. A napokban többször is, véletlenszerű időpontokban teszteltem, így jött ki a kb. 1.3, egyébként a feltöltés is kb. 1.2 lett legutóbb (eddig pedig nem is figyeltem:/)

Vagy kábellel mennyivel lesz jobb? Azért akkor a 30-at majd eléri legalább, vagy ez maximum álom maradhat?



2020. júl. 28. 18:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, itt mértékegységi zavar is van.

Hol méred azt az 1.3 Mbit/s-et? Véletlen nem 1.3 MB/s? (Csak mert nem ugyanaz). Speedtest.net mit mér? Pontosan milyen csomagba vagytok a Telekomnál?

2020. júl. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Bárcsak mértékegységi zavar lenne... :D

Több oldalon is mértem.

Most az eredmény: [link]

Magenta 1-ben vagyunk, Net 150/50.

2020. júl. 28. 19:01
 3/15 A kérdező kommentje:
Néhány órával korábbi, másik oldal: [link]
2020. júl. 28. 19:03
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"A garantált sebesség 60 Mbit/s lenne, de.."

Ha nincs meg kábelen a garantált sebesség akkor jogod van különdíj nélkül alacsonyabb csomagra váltani, ami ugye most 30 Mbps

1db készreszerelt utp cat5e kábel ára nem olyan rettenet hogy ne tudd kipróbálni vele.

2020. júl. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#2: az igaz, csakhogy nincs gépem se hozzá. :D

Egyébként kisebb csomag sincs szerintem :o

2020. júl. 28. 19:08
 6/15 A kérdező kommentje:
Amúgy nyugodtan javítsatok ki, ha tévedek, nem vagyok jártas ezekben :D
2020. júl. 28. 19:12
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Telefonálj be, verd ki a balhét... Attól, mert falu, vagy esetleg tanya, vagy a Hold, a beígért sebesség az beígért sebesség. Ez akárhogy is van, nincs rendben, akkor sem, ha éppen csak fogod a wifi jelet. De ahogy láttam, nem a minimum volt...


Egyébként trékom -ék csak vezetéken garantálják az X sebességet, szóval ha megoldható, érdemes lenne vezetékes kapcsolattal is mérni... (Bár ez akkor is nagyon kevés, ha 10Mbps a csomag maximuma)

2020. júl. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Optikai, kábeles(koax), vagy DSL internet?
2020. júl. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

tök jó hogy elmentetted a méréseket! legalább lesz bizonyíték.

1. egészen pontosan nézz utána mi menni!! menni a garantált sebesség! nézd meg a szerződést! ne a weboldalt, mert az azóta változhatott! azt nédz meg amit aláírtatok!

2. beszélj a szolgáltatóval hogy nincs meg a garanrált sebesség csináljanak valamit

3. ha nem csinálnak semmit akkor a NMHH-hoz lehet fordulni és ők kivizsgálják

az NMHH az internetszolgáltatók felügyeleti szerve. segítenek, mérnek vizsgálnak, stb. !én kihívtam őket, érdekes módon azóta jó a net :D

itt méregettek egy bőröndnyi műszerrel egész nep.


ja és azt, hogy ha nem lesz jó a net akkor feljelented őket az NMHH-nál az ügyfélszolgálatos csajszival közöld, hogy meglegyen a felvételen is - valszeg már ez segíteni fog!

legyél rámenős, ne hagyd magad!

üdv szintén faluból... szintén xar - de már megjavított netről :))))

2020. júl. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha wifin mérted a sebességet az semmit se jelent.

Ha kijönnek a panaszodra de a wifi vagy a saját eszközöd miatt lassúúú akkor kifizettetik a kiszállás árát (ami nem lesz olcsó) és javasolni fogják ők is az utp kábel használatát..

2020. júl. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!